[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolská cesta pápeža Františka na Slovensku (novinky deň vopred)
P:3, 11. 09. 2021 07:00, DOM

Bratislava 11. septembra (TK KBS) Slovensko od nedele do stredy navštívi pápež František (12. - 15. septembra 2021). Ide o 34. apoštolskú cestu Svätého Otca počas jeho viac než osemročného pontifikátu. Zároveň to bude štvrtá návšteva hlavy Katolíckej cirkvi na Slovensku.

Pápež František je druhým pápežom, ktorý zavíta na Slovensko. Trikrát navštívil Slovensko dnes už svätý Ján Pavol II. Prvý raz v roku 1990, ako súčasť Česko-Slovenska, v rokoch 1995 a 2003 už ako samostatnú republiku. Návšteva Svätého Otca Františka sa ponesie v znamení motta "S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom". Pricestuje do Bratislavy, potom zavíta do Prešova, Košíc a Šaštína.

Prinášame aktualizované informácie:

...

21:30 Už len niekoľko hodín nás delí od návštevy pápeža Františka. Svätý Otec sa dnes popoludní obrátil na veriacich cez sociálnu sieť Twitter týmto odkazom: „Zajtra začnem moju apoštolskú cestu do Budapešti a na Slovensko. Prosím vás, aby ste ma sprevádzali modlitbou a zverujem túto návštevu príhovoru toľkých hrdinských vyznávačov viery, ktorí na tých miestach svedčili o evanjeliu  uprostred nevraživosti a prenasledovania.“

-

20:25 V pondelok 13. septembra 2021 zavíta pápež František v rámci svojej návštevy Bratislavy na Rybné námestie, kde sa stretne so židovskou komunitou. O význame tejto udalosti a o súčasnej situácii v katolícko-židovskom dialógu na Slovensku rozprávajú pre Vatican News Lucia Hidvéghyová a Maroš Borský, ktorí sa podieľali na vydaní pramennej publikácie „Od Seelisbergu po Jeruzalem a Rím“.

-

19:00 V Katedrále sv. Martina v Bratislave dnes ukončili duchovnú prípravu na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. Táto príprava bola ukončená ďakovnou pobožnosťou, ktorú viedol dekan Peter Slepčan za prítomnosti bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského a za prítomnosti asi 200 veriacich. Po modlitbe posvätného ruženca bola pobožnosť ukončená eucharistickým požehnaním.

-

12:40 Prešovský arcibiskup Ján Babjak podaruje pápežovi Františkovi sušené huby z Litmanovej. „Pri našich stretnutiach mi stále položí rovnakú otázku – 'Doniesol si mi huby?'. Teraz ich odovzdám na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave, alebo keď bude možnosť, dám mu ich počas jeho návštevy v Prešove,“ povedal TASR. Pochádzajú z lesa v obci Litmanová v okrese Stará Ľubovňa, kde sa nachádza významné pútnické miesto gréckokatolíkov.

-

11:00 Tlačová agentúra SR (TASR) prináša sériu textov, ktorý sa týkajú apoštolskej návštevy pápeža Františka na Slovensku. K dispozícii sú na Teraz.sk. Nachádza sa medzi nimi aj výberový prehľad udalostí a aktivít pápeža Františka, ktoré majú spojitosť so Slovenskom i opis posledných návštev sv. Jána Pavla II. na Slovensku. 

-

9:15 Pred Vianocami 2002 Slovensko prijalo s veľkou radosťou potešujúcu správu o predpokladanej tretej návšteve pápeža Jána Pavla II. Táto apoštolská cesta podľa vôle pápeža a priania vtedajších biskupov viedla do diecéz, ktoré doposiaľ pápež nenavštívil.  Táto apoštolská cesta zahŕňala návštevu Banskobystrickej diecézy 12. septembra, Rožňavskej diecézy 13. septembra a vtedajšej Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy 14. septembra. 

-

8:00 Pred odchodom na apoštolskú cestu do Budapešti a na Slovensko pápež František zveril podujatie do ochrany Matky Božej. V piatok 10. septembra vo večerných hodinách viedli jeho kroky do kaplnky s milostivým obrazom Presvätej Bohorodičky „Salus populi romani“ v hlavnej mariánskej bazilike Santa Maria Maggiore v centre Ríma, píše Vatican News. Na oltár položil kyticu bielych kvetov a potom zotrval v kresle pred milostivou ikonou v tichej meditatívnej modlitbe. Z baziliky sa vrátil naspäť do Vatikánu, do Domu sv. Marty, ktorý je jeho rezidenciou.

_

Aktualizované( TK KBS, ml, hm; ml ) 20210911001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]