Bratislava/Vrútky 12. júna (TK KBS) Za obete štvrtkovej tragédie na základnej škole vo Vrútkach sa zjednotili v modlitbe aj veriaci vo viacerých mestách. Osobitne na ne pamätili počas Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi vo Farskom kostole sv. Jána Krstiteľa vo Vrútkach. "Pred úkonom kajúcnosti som vyzval spoločenstvo veriacich, aby sme sa v srdci zjednotili v modlitbe za obete miestnej tragédie," povedal Miroslav Hložný, farár vo Farnosti sv. Jána Krstiteľa vo Vrútkach.
"Ranených vkladáme do našich osobitných prosieb," povedal pre Tlačovú kanceláriu KBS. Farnosť zároveň chystá v pondelok 15. júna o 18:00 vo farskom kostole svätú omšu za mesto Vrútky.
Pri tragédii, ktorá sa stala vo štvrtok na základnej škole vo Vrútkach, zomreli dvaja ľudia. Prejavy sústrasti vyjadrili predstavitelia štátu i Cirkvi.