[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V modlitbe za ľudstvo sa u nás zjednotili aj predstavitelia iných cirkví
P:3, 15. 05. 2020 08:05, DOM

Bratislava 15. mája (TK KBS) K celosvetovej modlitbe za ľudstvo sa u nás pridali nielen katolíci, ale aj predstavitelia iných cirkví. Za Katolícku cirkev pozval k iniciatíve predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Osobitné pozvanie adresovala svojim členom Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV), ktorá je zároveň členom Svetového luteránskeho zväzu. "Bratia a sestry, modlime sa ako kresťania za ľudí z celého sveta a zároveň neustávajme v pomoci a podporovaní všetkých zdravotníkov," vyzval na webstránke generálny biskup ECAV Ivan Eľko.

K výzve sa pripojil aj Ústredný zväz židovských náboženských obcí na Slovensku. "Koronavírus nepozná ani hranice, ani vierovyznanie, je to náš spoločný problém a ľudstvo sa musí spolu modliť k Bohu, aby sa pandémia skončila," povedal k iniciatíve vo videu na sociálnej sieti zväzu rabín Misha Kapustin.

Ku dňu modlitby, pôstu a dobročinnosti na vyprosovanie prekonania pandémie a jej následkov vyzval Výbor pre realizáciu Dokumentu o ľudskom bratstve z Abú Zabí. Zo strany Katolíckej cirkvi iniciatívu podporila Pápežská rada pre medzináboženský dialóg i osobne Svätý Otec František. K výzve sa podobne pripojili i kresťania iných vyznaní, Konštantínopolský ekumenický patriarchát, Svetová rada cirkví, Svetový luteránsky zväz, Svetové spoločenstvo reformovaných cirkví a ďalší.

-

Poznámka: S využitím správy Vatikánskeho rozhlasu( TK KBS, tk, zid, ecav, ml; pz ) 20200515033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]