[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 09. 12. 2023   Meniny má Izabela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zjednotiť sa v modlitbe a pôste pozýva našich veriacich aj predseda KBS
P:3, 14. 05. 2020 07:45, DOM

Bratislava 14. mája (TK KBS) Svet sa dnes spája v modlitbe, pôste a skutkoch milosrdenstva.

"Pozývam všetkých bratov a sestry, aby sme sa v dnešný deň v spojení so Svätým Otcom Františkom ešte intenzívnejšie modlili spoločne na úmysel, aby dobrotivý Boh oslobodil nás od šírenia epidémie, aby uzdravil chorých a aby tých, ktorí ukončili pozemský život, milosrdne prijal do nebeského domova," pozýva slovenských veriacich bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Osobitne bude myslieť na tento úmysel pri dnešnej modlitbe liturgie hodín.

K modlitbám vyzval všetkých náboženským lídrov a ľudí dobrej vôle akejkoľvek viery z celého sveta Medzináboženský výbor pre realizáciu cieľov Dokumentu z Abú Zabí o ľudskom bratstve (2. 5. 2020). Pozval ich, aby dnes zjednotili v spoločnej modlitbe, pôste a skutkoch milosrdenstva, a tak vyprosovali Božiu pomoc pre ľudstvo na prekonanie pandémie spôsobenej koronavírusom.

Myšlienku podporila Pápežská rada pre medzináboženský dialóg i pápež František.

"Každý z nás, kdekoľvek sa nachádzame, nech v duchu učenia tradície svojej viery či filozofie, prosí o Božiu pomoc, aby zachránil nás i celé ľudstvo od tohto nešťastia, inšpiroval vedcov pri hľadaní lieku proti tomuto vírusu a zachránil celý svet od následkov tejto vážnej pandémie v oblasti zdravia, hospodárstva i ľudstva," uvádza komuniké Výboru pre ľudské bratstvo.

K výzve sa pridala aj Svetová rada cirkví, podporil ju rovnako tak pápež František a viaceré celosvetové kresťanské spoločenstvá, medzi nimi napríklad Svetový luteránsky zväz a Svetové spoločenstvo reformovaných cirkví. Iniciatívu podporil aj predseda Ekumenickej rady cirkví v SR, generálny biskup ECAV Ivan Eľko: „Bratia a sestry, modlime sa ako kresťania za ľudí z celého sveta a zároveň neustávajme v pomoci a podporovaní všetkých zdravotníkov.“( TK KBS, szv; ml ) 20200514020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]