TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 04. 2020   Meniny má Miroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi vyhlásili po výbuchu plynu mimoriadne zbierky v kostoloch
P:3, 07. 12. 2019 22:15, DOMKošice/Prešov 7. decembra (TK KBS) Prešovský arcibiskup metropollita Mons. Ján Babjak a košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober vyzvali k osobitnej solidarite po piatkovom výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove. Jej prejavom budú mimoriadne zbierky. V Prešovskej archieparchii sa uskutoční mimoriadna zbierka v nedeľu 15. decembra, v Košickej arcidiecéze na sviatok Svätej rodiny, v nedeľu 29. decembra 2019. Určené budú na pomoc dotknutým rodinám.

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Číslo účtu je SK90 7500 0000 0040 0859 1229. K platbe treba uviesť variabilný symbol 6122019. Polícia zároveň varovala pred možným zneužitím prešovského tragického výbuchu v paneláku a falošnými účtami zbierky.

Arcibiskup Ján Babjak SJ prijal správu o výbuchu s hlbokým zármutkom a vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým. V modlitbách pamätá na zomrelých a zraneným vyprosuje skoré uzdravenie.„Verím, že veriaci v tomto predvianočnom čase budú myslieť na našich bratov a sestry, ktorí stratili svojich blízkych, prišli o strechu nad hlavou a možno v ich očiach je len beznádej. Buďme tí, ktorí im opätovne vlejú nádej do ich života, ukážme ochotné srdce, ktoré sa chce rozdať,“ vyzval veriacich arcibiskup Ján Babjak.

„Pripájam sa k vyjadreniam sústrasti všetkým, ktorých sa toto nešťastie dotklo. Prosím v modlitbe za zosnulých a vyprosujem útechu pozostalým. Zraneným želám čo najrýchlejšie zotavenie a uzdravenie. Ďakujem záchranárom a všetkým, ktorí obetavo pomáhali," pridal sa arcibiskup Bober. "Znovu chcem uistiť všetkých tvrdo skúšaných a hlavne tých, ktorí stratili svojich blízkych, že Boh je s nimi, a že sme s nimi aj my, s celou Kristovou rodinou veriacich," dodal arcibiskup Bober.

Po tragédii kondoloval aj predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. "S veľkou bolesťou sledujem správy o tom, čo sa stalo v Prešove. Chcem vyjadriť svoju hlbokú spoluúčasť všetkým rodinám, ktorých sa toto nešťastie dotklo," povedal. Všetci traja arcibiskupi slúžili na pamiatku obetí liturgie. Zároveň vyzvali všetkých veriacich, aby sa spoločne modlili za zosnulých a za tých, ktorí boli zranení, aby sa čím skôr uzdravili.

Úprimnú sústrasť zaželal blízkym, ktorí stratili svojich blízkych, aj bývalý prešovský pomocný biskup Mons. Milan Lach, ktorý je v súčasnosti biskupom ruténskej eparchie Parma v štáte Ohio v USA. "Nech ich duše Pán príjme do svojich príbytkov. Majme všetci otvorené srdcia a ruky pre tých, ktorí prišli o byty a o všetko. Veľka vďaka všetkým požiarnikom, policajtom, vojakom a zdravotníkom za ich pohotovosť. Modlím sa za všetkých," odkázal na sociálnej sieti.( TK KBS, tk; ml ) 20191207014   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1433 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020