[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Púť relikvií svätej Terézie z Lisieux na Slovensku (druhý deň návštevy)
P:3, 12. 01. 2016 12:00, DOM

Bratislava 12. januára (TK KBS) Na Slovensku prebieha púť relikvie svätej Terézie z Lisieux. Relikviár s jej ostatkami privítali druhý deň v Nitre. Počas dňa si ich prišlo uctiť okolo 16 000 ľudí.

PONDELOK 11. januára 2015

Druhý deň putovania relikvií sv. Terézie z Lisieux sa začal v Komunite Kráľovnej pokoja v Močenku, kde po celonočnom bdení sa miestni obivatelia rozlúčili pri svätej omši s relikviárom. Svätú omšu celebroval generálny vikár nitrianskeho biskupstva Mons. Peter Brodek. V sprievode sa potom z Močenku presunuli relikvie do Nitry, kde ich privítali v kostole Navštívenia Panny Márie na Farskej ulici. Množstvo ľudí prichádzalo nielen z mesta, ale aj okolitých miest - Zlatých Moraviec, Serede a iných. Nechýbali mladí študenti. Predpoludním celebroval svätú omšu nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Popoludní sa presunuli relikvie sv. Terézie do farského kostola na Klokočine, kde miestni kňazi pripravili privítanie. Počas úcty relikvií boli k dispozícii kňazi, aby mohli veriaci pristupovať k sviatosti zmierenia. Potom boli premiestnené do Kláštora sestier ustavičnej poklony (ružové sestry), kde bola svätá omša a možnosť pristupovať k relikviám po celú noc. Napriek upršanému počasiu a neskorým nočným hodinám ku kláštoru prichádzali ľudia, aby si v tichu mohli ucitiť relikvie.

FOTOGRAFIE z prijatia relikvií (aktualizované) (Kliknite TU)

AUDIONAHRÁVKY z prvého dňa je možné nájsť TU a TU

Púť relikvií sa uskutoční na záver Roka zasväteného života na Slovensku. Príjmu ich aj ďalšie mestá: Staré Hory, Banská Bystrica, Detva, Lučenec, Stará Halič, Rožňava, Gelnica, Košice, Lorinčík, Michalovce, Vranov nad Topľov, Prešov, Kežmarok, Poprad, Vyšné Hágy, Okoličné, Ružomberok, Trstená, Námestovo, Krivá na Orave, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turzovka, Trenčín, Radošiná a Trnava. Urna s relikviami putuje po celom svete už niekoľko desaťročí. Do dnešného dňa je to vyše päťdesiat krajín, od Filipín po Spojené štáty, cez Irak, Izrael, Rusko, Sibír. K relikviáru prišlo niekoľko desiatok miliónov ľudí. Terezka pritiahla aj katolíkov, ktorí nechodia pravidelne do kostola alebo prestali chodiť, moslimov, veriacich iných vierovyznaní i neveriacich, uvádza webstránka terezka.kkp.sk, ktorá vznikla pri príležitosti putovania relikvie na Slovensku.

SÚHRN Z PÚTE: ::1. deň::

( TK KBS, hm; ml ) 20160112035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]