[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 13. 04. 2021   Meniny má Aleš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Púť relikvií svätej Terézie z Lisieux na Slovensku (prvý deň návštevy)
P:3, 11. 01. 2016 08:30, DOMBratislava 11. januára (TK KBS) Slovensko privítalo relikvie svätej Terézie z Lisieux. Relikviár s ostatkami svätej Terézie z Lisieux po príchode na Slovensko zavítal do farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Petržalke. Potom ho vítali v Katedrále sv. Martina. Po požehnaní ruží boli relikvie prevezené do Močenku. Počas prvého dňa si ich prišlo uctiť okolo 30 000 ľudí.

NEDEĽA 10. januára 2015

Relikviár s ostatkami svätej Terézie z Lisieux po príchode na Slovensko zavítal do farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Petržalke. Veriaci privítali príchod svätice niekoľkominútovým potleskom. Nasledovala celonočná adorácia a možnosť uctiť si ostatky svätej Terézie. Túto možnosť využívali veriaci po celú noc. Predpoludním boli vo farnosti tri sväté omše, ktoré celebroval správca farnosti Peter Mášik, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Po skončení poslednej liturgie boli relikvie prevezené do Katedrály sv. Martina, kde sa konala pobožnosť a akadémia ku cti svätej Terézie. Potom si mohli relikvie uctiť veriaci. Po večernom požehnaní ruží boli relikvie prevezené do Močenku, kde mali veriaci možnosť celú noc prichádzať k relikviám. Počas prvého dňa si ich prišlo uctiť okolo 30 000 ľudí.

ZÁZNAM slávnostnej svätej omše vo farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave - Petržalke (Kliknite TU)

FOTOGRAFIE z prijatia relikvií (aktualizované) (Kliknite TU)

AUDIONAHRÁVKY z prvého dňa je možné nájsť ::TU::

Púť relikvií sa uskutoční na záver Roka zasväteného života na Slovensku. Príjmu ich aj ďalšie mestá: Nitra, Staré Hory, Banská Bystrica, Detva, Lučenec, Stará Halič, Rožňava, Gelnica, Košice, Lorinčík, Michalovce, Vranov nad Topľov, Prešov, Kežmarok, Poprad, Vyšné Hágy, Okoličné, Ružomberok, Trstená, Námestovo, Krivá na Orave, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turzovka, Trenčín, Radošiná a Trnava. Urna s relikviami putuje po celom svete už niekoľko desaťročí. Do dnešného dňa je to vyše päťdesiat krajín, od Filipín po Spojené štáty, cez Irak, Izrael, Rusko, Sibír. K relikviáru prišlo niekoľko desiatok miliónov ľudí. Terezka pritiahla aj katolíkov, ktorí nechodia pravidelne do kostola alebo prestali chodiť, moslimov, veriacich iných vierovyznaní i neveriacich, uvádza webstránka terezka.kkp.sk, ktorá vznikla pri príležitosti putovania relikvie na Slovensku.

Pri príležitosti príchodu relikviára vydala Slovenská pošta s Komunitou Kráľovnej pokoja a miestnym klubom filatelistov v Močenku dve poštové pečiatky. Prvá je viazaná na miesto - Pošta Močenok a bude používaná na pošte v čase od 11. do 17. januára 2016. Na tomto mieste je k dispozícii aj korešpondenčný lístok (cena je 0,50 €). Druhá je viazaná na miesto - Pošta Radošina a bude používaná v čase od 22. do 28. januára 2016.

( TK KBS, hm; ml ) 20160111017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]