Bratislava 23. júna (TK KBS) Televízia LUX prinesie v sobotu 27. júna mimoriadny priamy prenos modlitby svätého ruženca a slávnostnej svätej omše pri príležitosti 250. výročia vzniku Spišskej diecézy.
Priamy prenos sa uskutoční z Katedrály Panny Márie a svätého Vojtecha v Ostrihome, historického sídla ostrihomského arcibiskupstva, s ktorým sú dejiny Spišskej diecézy úzko prepojené. Diváci Televízie LUX budú môcť prostredníctvom obrazoviek sledovať modlitbu svätého ruženca i slávenie eucharistie a duchovne sa tak zapojiť do osláv významného jubilea.
Vznik diecézy v roku 1776 predstavuje dôležitý medzník v dejinách Katolíckej cirkvi na území Slovenska a jubilejný rok je príležitosťou poďakovať za bohaté duchovné dedičstvo diecézy i za službu generácií biskupov, kňazov, rehoľníkov a veriacich. Televízia LUX pozýva divákov k modlitbe a sláveniu tejto výnimočnej udalosti, ktorá pripomína 250 rokov života a pôsobenia Spišskej diecézy.
TK KBS informovala Katarína Kurucová