[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 22. 07. 2025   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Rakúski rytieri Božieho hrobu podarovali tisíce eur na pomoc vo Svätej zemi
P:3, 22. 07. 2025 10:25, ZAH



Foto: Wikimedia Commons


Rakúsko 22. júla (TK KBS) Rád Božieho hrobu v Rakúsku vynaložil v roku 2024 viac ako 741 000 eur na vzdelávacie, sociálne a humanitárne projekty vo Svätej zemi. Vyplýva to z výročnej správy.

Finančné prostriedky smerovali najmä do projektov Latinského patriarchátu v Jeruzaleme, ktorý zabezpečuje činnosť škôl, škôlok, domovov sociálnych služieb a zariadení pre seniorov v Izraeli, Jordánsku a Palestíne. Výrazne sa zvýšila aj pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou v pásme Gazy, najmä prostredníctvom humanitárneho fondu patriarchátu.

Rytieri Božieho hrobu okrem toho každoročne nakupujú výrobky z olivového dreva a poľnohospodárske produkty, ako sú datle či olivový olej, priamo od miestnych producentov. Tieto produkty následne predávajú v Rakúsku, pričom výťažok opätovne putuje na podporu charitatívnych projektov. Tento prístup poskytuje stabilný príjem miestnym kresťanom.

Rád Božieho hrobu, ktorý má celosvetovo približne 30 000 členov, je cirkevne uznanou organizáciou prevažne laikov, ktorí sa angažujú v podpore kresťanov na Blízkom východe.

Zdroj: Kathpress, redakčne upravené

 



( TK KBS, ka, ml; pz ) 20250722014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]