[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 15. 07. 2025   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Iniciatíva Buď požehnaný! Veľký záujem o požehnanie k maturite cez WhatsApp
P:3, 15. 07. 2025 09:42, ZAH



Foto: Pixabay.com


Rakúsko 15. júla (TK KBS) Rakúska celonárodná iniciatíva „Be Blessed!“ (Buď požehnaný!) opäť zaznamenala mimoriadny úspech. Počas tohtoročného maturitného obdobia bolo prostredníctvom aplikácie WhatsApp odoslaných viac ako 13 000 personalizovaných správ s povzbudením, požehnaním a tipmi proti stresu približne 3 600 maturantom.

Iniciatívu zastrešuje cirkevný projekt pre mladých dospelých „Denk Dich Neu“. Okrem správ ponúkala aj videoposolstvá od duchovných osobností, ako sú biskup Hermann Glettler či evanjelická farárka Julia Schnizlein. Tím zároveň odpovedal na stovky pastoračných otázok, najmä od študentov zápasiacich s úzkosťou či zložitou rodinnou situáciou.

Veľký ohlas mala aj možnosť nechať zapáliť sviečku v kostole počas maturitného rána. Túto formu duchovnej podpory využili nielen študenti, ale aj ich rodičia, starí rodičia, spolužiaci a učitelia. Najviac prosieb (až 85 %) prišlo v deň maturity z matematiky, nasledovali nemecký jazyk a angličtina. Celkovo bolo zapálených okolo 6 700 sviečok, pričom tretinu z nich požiadali príbuzní študentov.

Podľa vedúceho projektu Olivera Steinringera iniciatíva získala viac ako 1 000 spätných väzieb, z ktorých väčšina bola veľmi pozitívna. Účastníci akciu hodnotili v priemere 4,9 z 5 hviezdičiek, čo potvrdzuje význam duchovnej a psychickej podpory mladých ľudí. Projekt bol spustený v roku 2022 v rámci viedenskej arcidiecézy a je spoločným dielom Katolíckej a Evanjelickej cirkvi v Rakúsku, so zapojením viacerých diecéz a reholí.

Cieľom iniciatívy „Denk Dich Neu“ je nadviazať kontakt s mladými ľuďmi vo veku 18 až 25 rokov. Vzhľadom na pozitívne ohlasy sa plánuje pokračovanie projektu aj v roku 2026.

Zdroj: Kathpress, redakčne upravené



( TK KBS, ka, ml; pz ) 20250715010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]