[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 03. 05. 2025   Meniny má Galina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na konkláve sa nezúčastnia emeritný arcibiskup Valencie a metropolita Nairobi
P:3, 02. 05. 2025 15:35, ZAH



Foto: Vatican Media


Vatikán 2. mája (VaticanNews) Na konkláve, ktoré zvolí nového pápeža, sa ako kardináli voliči nezúčastnia Antonio Cañizares Llovera, emeritný arcibiskup Valencie, a John Njue, metropolita Nairobi (Keňa). Po dnešnej ôsmej generálnej kongregácii to oznámil hovorca Svätej stolice Mateo Brunni.

Momentálne sú ešte štyria kardináli voliči, ktorí majú doraziť do Ríma.

Naopak, nebola potvrdená prítomnosť kardinála Vinka Puljića, emeritného arcibiskupa Sarajeva, v Sixtínskej kaplnke. Ten uviedol, že ak by mu bola poskytnutá asistencia, mohol by sa osobne zúčastniť hlasovania. V predchádzajúcich dňoch sa hovorilo, že zostane v Dome sv. Marty a odtiaľ odovzdá svoj hlas. Kardinál oznámil, že do Ríma príde 3. mája.

Zdroj: VaticanNews, slovenská redakcia



( TK KBS, VaticanNews, sk, ml; pz ) 20250502020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]