Nitra 2. mája (TK KBS) Vo štvrtok 1. mája 2025 sa v Nitre na Kalvárii stretli spolubratia patriaci do Slovenskej provincie Spoločnosti Božieho Slova. Spoločnému sláveniu predsedal vzácny hosť – apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli, ktorý slávil svätú omšu a prihovoril sa zúčastneným.
Apoštolský nuncius prijal pozvanie, aby celebroval svätú omšu pri príležitosti slávenia výročia 150 rokov od založenia rehole verbistov. Slávenia sa zúčastnili i bývali spolubratia, ktorí absolvovali postulát, noviciát či časť formácie v sľuboch, mnohí so svojimi rodinami.
Nuncius sa vo svojej homílii venoval dôležitosti a významu ohlasovania evanjelia, pričom zdôraznil, že v minulosti možno stačilo ohlasovať, no dnes je potrebné byť predovšetkým svetlom – svedkom evanjelia.
Taktiež vyznal, celkom osobne, že práve vďaka misionárom verbistom, ktorých na mnohých miestach ako nuncius spoznal, sa naučil byť v ohlasovaní evanjelia flexibilný, otvorený – a k tomu vyzval i členov Slovenskej provincie SVD – aby boli zakorenení a verní charizme zakladateľa rehole, verní a zakorenení v Cirkvi, no predsa flexibilní a tvoriví.
Celú homíliu si môžete vypočuť TU.
TK KBS informoval P. Tomáš Gerboc SVD