[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 01. 07. 2025   Meniny má Diana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Svätý Otec prijal na audiencii prezidenta štátu Palestína Mahmúda Abbása
P:3, 12. 12. 2024 13:45, ZAH

Vatikán 12. decembra (VaticanNews) Svätý Otec František prijal vo štvrtok 12. decembra na audiencii Mahmúda Abbása, prezidenta štátu Palestína. Ako informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice, počas stretnutia sa „zdôraznil významný prínos Katolíckej cirkvi v palestínskej spoločnosti, a to aj pri pomoci v mimoriadne vážnej humanitárnej situácii v Gaze“.

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás sa po audiencii s pápežom Františkom stretol aj so štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom a sekretárom pre vzťahy so štátmi a medzinárodnými organizáciami Mons. Paulom Richardom Gallagherom. Ako čítame v oficiálnom komuniké, „hovorilo sa o dobrých bilaterálnych vzťahoch“, ale i humanitárnej kríze v Gaze, pričom „sa dúfa, že dôjde k prímeriu a prepusteniu všetkých rukojemníkov“.

Ďalej vatikánske komuniké píše: „Pri opätovnom odsúdení všetkých foriem terorizmu bol zdôraznený význam dosiahnutia riešenia v podobe dvoch štátov len prostredníctvom dialógu a diplomacie, pričom sa zabezpečí, aby Jeruzalem, chránený osobitným štatútom, mohol byť miestom stretnutia a priateľstva troch veľkých monoteistických náboženstiev“.Tlačové stredisko Svätej stolice napokon informovalo, že „na záver bola vyjadrená nádej, aby Jubileum 2025 prinieslo návrat pútnikov do Svätej zeme, ktorá veľmi túžia po mieri“.

Miroslava Holubíková – VaticanNews



( TK KBS, VaticanNews, mh, ml; pz ) 20241212065   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]