[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košice oslavujú svätých Cyrila a Metoda v Sečovciach
P:3, 11. 07. 2024 08:30, DOMFoto: TS KE


Košice 11. júla (TK KBS) Tradičné celoeparchiálne oslavy sviatku svätých Cyrila a Metoda, patrónov Košickej eparchie, sa aj tento rok konali v Sečovciach, v chráme zasvätenom týmto vierozvestom.

Duchovná príprava na oslavy sa začala už 2. júla, kedy sa veriaci sečovskej farnosti stretávali v chráme na duchovnej obnove pod vedením o. Daniela Atanáza Mandzáka CSsR, šéfredaktora časopisu Misionár.

Predvečer sviatku priniesol okrem bohatého duchovného programu aj svätú liturgiu, v ktorej sa veriacim v homílii prihovoril Michal Hospodár, podpredseda spolku sv. Cyrila a Metoda. Vo svojej homílii vyzval k evanjelizácii podľa vzoru svätých bratov, a to nielen v osobnom vzťahu s Bohom a modlitbe, ale aj v každodennom živote a v postoji k iným.

Sviatok svätých Cyrila a Metoda slávil v Sečovciach arcibiskup Cyril Vasiľ SJ, košický eparchiálny biskup, za početnej účasti veriacich. V homílii zdôraznil dôležitosť odkazu svätých apoštolov a vyzval všetkých veriacich, aby sa stali ohlasovateľmi evanjelia nielen v takzvaných. misijných krajinách, ale aj na Slovensku.

Počas slávnostnej svätej liturgie boli udelené nižšie svätenia: poddiakonát Dávidovi Kováčovi a diakonát Marekovi Bogdaňovi.

Mons. Francesco Mancinelli, rektor sanktuária Crea, odovzdal na záver svätej liturgie vzácny dar – relikviu svätého Evasia, patróna diecézy Casale Monferrato, z poverenia svojho diecézneho biskupa.

Slávnostnú atmosféru celých osláv dotváral spev Katedrálneho zboru sv. Cyrila a Metoda z Košíc pod vedením Lucie Lovašovej.

Zdroj: TS KE( TK KBS, ts ke, pz; kj ) 20240711029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]