[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na slávnosť svätých Petra a Pavla sa biskupi prihovárajú pastierskym listom
P:3, 29. 06. 2024 08:00, DOMNámestie sv. Petra vo Vatikáne

Foto: Peter Zimen


Bratislava 29. júna (TK KBS) Na slávnosť svätých Petra a Pavla sa biskupi Slovenska prihovárajú veriacim pastierskym listom. V liste veriacim sa poďakovali za duchovné sprevádzanie počas ich nedávnej návštevy Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne. Zároveň ich pozvali na slávnosť blahorečenia Božieho služobníka Jána Havlíka 31. augusta 2024 v Šaštíne. 

„Ďakujeme vám za tento prejav živej viery a vyjadrujeme poďakovanie všetkým vám, ktorí ste na nás pamätali svojimi modlitbami a obetami pred a počas nášho pobytu v Ríme,“ píšu biskupi v pastierskom liste. Návšteva „súčasného Petra predstavuje významný moment pre život partikulárnej cirkvi, ktorá prostredníctvom svojho pastiera upevňuje zväzky viery, jednoty a disciplíny s najvyšším pastierom Cirkvi. Túto skutočnosť sme počas uplynulých dní v tomto duchu zažívali,“ uvádzajú biskupi Slovenska. 

Veriacich v liste informujú, že pápež František ich pri prijatí povzbudil, aby „boli starostlivými pastiermi“. „Úlohou pastiera je viesť, učením Cirkvi má ukazovať cestu evanjelia, a preto má kráčať pred zvereným stádom. Biskup ako pastier má byť zároveň uprostred svojho ľudu, aby mu rozumel, aby ,ho bolo cítiť' vôňou života svojich veriacich, aby poznal dobre ich radosti a starosti. A napokon má kráčať za stádom, aby zachytil a povzbudil tých, ktorí nevládzu kráčať, a hľadal tých, čo sa stratili,“ uviedli. 

Ján Havlík dozrel pre nebo, príďme sa za to poďakovať do Šaštína 

Nikdy sa nestal kňazom, ľudsky povedané – nesplnilo sa mu nič z toho, o čom tak veľmi sníval. Ale dosiahol omnoho viac, na ceste ku kňazstvu dozrel pre nebo. O Božom služobníkovi Jánovi Havlíkovi, ktorý bude blahorečený v sobotu 31. augusta 2024 v Šaštíne, to v pastierskom liste napísali biskupi Slovenska. 

„Pozývame vás, aby ste sa prišli 31. augusta poďakovať do Šaštína za tento vzácny dar pápeža Františka a na príhovor budúceho blahoslaveného Jána Havlíka, mučeníka vernosti, si vyprosovali silu obstáť vo všednosti každého dňa. Ako tí, ktorí uverili Kristovi a sú verní jeho Cirkvi. Každý z nás vo svojom osobnom povolaní,“ uviedli v liste, ktorý čítajú kňazi v kostoloch na slávnosť svätých Petra a Pavla. „Svojou vierou, nesením kríža a znášaním fyzického i psychického utrpenia takto svedčili o vernosti Kristovi a jeho Cirkvi,“ uviedli biskupi Slovenska. 

PLNÉ ZNENIE pastierskeho listu je TU ( TK KBS, kbs, ml; kj ) 20240629001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]