[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ďakujem za ducha prijatia a hlbokého načúvania, vraví po návšteve Ad limina predseda KBS
P:3, 14. 06. 2024 17:07, DOMMons. Bernard Bober

Foto: Peter Zimen


Bratislava 14. júna (TK KBS) Návšteva Ad limina apostolorum, ktorú pred týždňom absolvovali slovenskí biskupi v Ríme a vo Vatikáne, mala podľa košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera pracovný aj duchovný rozmer. Tvrdí, že v ňom „nanovo roznietila radosť“ z toho, že je biskupom Kristovej Cirkvi v jednote s pápežom Františkom. Z Večného mesta si priniesol „jeho zrelý prístup, plný pochopenia a blízkosti“, ktorý chce vo svojej biskupskej službe stále viac uskutočňovať, uviedol v reakcii na otázky Tlačovej kancelárie KBS po Ad limina.

- Ako hodnotíte návštevu Ad limina apostolorum?

Bola to výnimočná príležitosť prežiť v spoločenstve s ostatnými biskupmi chvíle pracovné, ale aj duchovné. Návšteva Ad limina mala pre mňa veľký zmysel, lebo okrem povzbudenia a prehĺbenia sa vo viere vo mne nanovo roznietila radosť, že som biskupom Kristovej Cirkvi v jednote s takým pápežom, akým je Svätý Otec František.

- Čo si odnášate do svojej diecézy po návšteve dikastérií?

Vnímali sme pripravenosť a ochotu načúvať nám všetkým. Uvedomil som si zmenu v prístupe, pretože kedysi sme dostávali skôr isté direktívy a odporúčania. Tento raz sme našli na úradoch ducha prijatia a hlboké načúvanie nám, ktorí máme za Cirkev na Slovensku zodpovednosť. Práve to vyjadruje charizmu pápeža Františka a synodálny spôsob, ktorý v Cirkvi obnovil.

- Aký odkaz ste si do svojej biskupskej služby vzali z rozhovoru s pápežom Františkom?

Ďakujem Svätému Otcovi, že nás prijal otcovsky, s veľkou dôverou a povzbudil nás k trpezlivosti a práci pokračovať s nádejou a odvahou, čo dnešný svet aj Cirkev tak potrebuje. Odnášam si jeho zrelý prístup, plný pochopenia a blízkosti, čo chcem aj ja vo svojej biskupskej službe stále viac uskutočňovať. Jeho pozvanie k synodálnej Cirkvi adresujem všetkým veriacim na Slovensku a pozývam ich, aby spolu s nami biskupmi boli v láske a jednote otvorení pre dobro celej spoločnosti.( TK KBS, ml, kj; pz ) 20240614046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]