[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS prezidentke: Nech Pán odmení vašu službu ľuďom a vlasti
P:3, 14. 06. 2024 14:32, PREFoto: Michal Smržok


Bratislava 14. júna (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober sa poďakoval prezidentke Zuzane Čaputovej za jej pôsobenie vo funkcii prezidentky SR.

„V mene všetkých katolíckych biskupov Slovenska vám vyjadrujem vďaku za hľadanie spôsobov dialógu, ako i konkrétnej pomoci mnohým dielam, projektom i jednotlivcom, pre ktorých ste sa stali hlasom, lebo by inak boli prehliadnutí či nepočutí,“ uviedol v liste košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

Zdôraznil, že si osobitne cení jej angažovanosť a pomoc pri návšteve pápeža Františka na Slovensku, ale i to, že „v mnohých i v týchto posledných náročných situáciách“ sa podľa jeho slov snažila „prekonať ťažkosti a zostať otvorená spolupráci pre dobro občanov Slovenskej republiky“. „Ak v našej komunikácii chýbali správne slová alebo vyslovené mohli byť zle chápané, prosím, prijmite ospravedlnenie,“ uviedol ďalej predseda KBS.

„Nech vás dobrotivý Pán odmení za vašu službu ľuďom a našej vlasti,“ zaželal v liste hlave štátu, ktorú v sobotu 15. júna v úrade vymení Peter Pellegrini.

Mons. Bober zaželal prezidentke, aby mala „silu a odvahu naďalej pracovať v nových formách pre dobro každého človeka, najmä tých, ktorí sú slabí a ohrození“. „Vážená pani prezidentka, spolu so všetkými biskupmi Slovenska sa za vás, vašich spolupracovníkov i blízkych modlím a vyprosujem vám dobré zdravie a Božie požehnanie,“ dodal predseda KBS.

V mene KBS Mons. Bober tiež vyslovil blahoprianie Petrovi Pellegrinimu k prevzatiu úradu prezidenta Slovenskej republiky. Prial mu, aby v zložitom období, v ktorom sa Slovensko nachádza, hľadal možnosti spolupráce, dialógu a prispieval k „formovaniu obyvateľov Slovenska tak, aby rástla vzájomná solidarita a úcta“.

Košický arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Bernard Bober spolu s ostatnými biskupmi vyprosuje dezignovanému prezidentovi SR „Božiu pomoc, aby mohol urobiť veľa dobrého v prospech obyvateľov Slovenskej republiky“.( TK KBS, bb, ml, kj; pz ) 20240614043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]