[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tím Pápežských misijných diel sa modlil za jednotu spolu so Svätým Otcom
P:3, 14. 06. 2024 11:35, DOMFoto: Vatican Media


Vatikán 14. júna (TK KBS) Tím Pápežských misijných diel začal spolu s pápežom Františkom modlitbu za jednotu, do ktorej sa budú zapájať deti na Slovensku. Svätý Otec ako prvý svojím podpisom na figúrku a požehnaním aktivity povzbudil deti k modlitbe. Stalo sa tak počas generálnej audiencie.

„Stretnutie s pápežom bolo pre nás veľmi radostné a duchovné. Hovoril o Duchu Svätom, ktorý nám dáva schopnosť spoznať Božiu lásku z Božích slov. Podobne ako niektoré hudobné diela, aj Sväté písmo má základnú notu, ktorá ho sprevádza od začiatku do konca, a touto notou je Božia láska. Symbolom jednoty a motiváciou k modlitbe budú pospájané figúrky a pápež je pre nás základom jednoty. Postupne chceme osloviť aj biskupov na Slovensku, aby sa pripojili, podobne ako Svätý Otec a potom v misijnom mesiaci sa pridajú aj deti. Obdivujem Svätého Otca, že aj napriek veku a fyzickej únave dokáže venovať čas a pozornosť a pri tom byť radostný. Cítili sme sa ako so svojim Otcom. On sám je odrazom Božej lásky o ktorej hovoril,“ uviedol Ivan Kňaze.

Tím PMD navštívil v Ríme aj Dikastérium pre evanjelizáciu, Vatikánsky rozhlas a Univerzitu svätého Urbana, kde študujú bohoslovci a kňazi z misijných krajín. Dikastérium pre evanjelizáciu cez Pápežské misijné diela v 140 krajinách sveta koordinuje a je zodpovedné za misijnú činnosť Katolíckej cirkvi. Ohlasuje vieru na celom svete, koordinuje zdroje na misie, povzbudzuje a pomáha vytvárať nové diecézy.

Zdroj: PMD( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20240614037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]