[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František zasväteným osobám Brazílie: Hľaďte do budúcnosti s nádejou
P:3, 31. 05. 2024 15:40, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 31. mája (VaticanNews) Usilujte sa prorocky ohlasovať evanjelium a hľaďte do budúcnosti s nádejou, vyzýva pápež František zasvätené osoby Brazílie. Píše tak vo svojom posolstve na kongres usporiadaný pri príležitosti 70. výročia vzniku Konferencie rehoľníkov Brazílie. „Som vďačný za nesmierny dar povolania k zasvätenému životu, ktorý vo svojich najrozmanitejších charizmách obohacuje cirkevné spoločenstvo a výrazne prispieva k misii Cirkvi na celom svete,“ píše Svätý Otec.

Zasväteným osobám pápež pripomína, že „dar povolania si treba každý deň strážiť a pestovať, aby prinášal dobré ovocie.“ Preto zasväteným kladie na srdce Ježišovo odporúčanie „Zostaňte v mojej láske“ (Jn 15, 9) adresované apoštolom počas Poslednej večere, ktoré je mottom kongresu. „Na to, aby sme dobre prežívali Božie povolanie, je skutočne potrebné zotrvávať v jeho láske prostredníctvom neustáleho dialógu s Ježišom v každodennej modlitbe a prostredníctvom vernosti sľubom,“ píše Svätý Otec a dodáva:

„Zasvätený život, ak zostáva pevne v Pánovej láske, vidí krásu. Vidí, že chudoba nie je titanskou námahou, ale vyššou slobodou, ktorá nám daruje Boha a druhých ako skutočné bohatstvo. Vidí, že čistota nie je strohou sterilitou, ale cestou k láske bez vlastnenia. Vidí, že poslušnosť nie je disciplínou, ale víťazstvom v Ježišovom štýle nad našou anarchiou“. Pápež zasvätené osoby v Brazílii pozýva, aby „podporovaní mystikou špecifických chariziem každej rehoľnej rodiny žili prítomnosť a prorocky sa venovali ohlasovaniu evanjelia“. Vyzval ich tiež, „aby hľadeli do budúcnosti s nádejou.“ Všetkých zasvätených Brazílie Svätý Otec zveruje pod ochranu ich patrónky Panny Márie z Aparecidy.

Zuzana Klimanová – VaticanNews / Snímka: Ilustračná ( TK KBS, VaticanNews, zk, ml; pz ) 20240531048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]