[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež sa stretol s mladými rímskymi kňazmi: Neprestávajte konať dobro
P:3, 31. 05. 2024 12:35, ZAHFoto: Vatican Media


Rím 31. mája (VaticanNews) Pápež František pokračuje v sérii stretnutí s duchovnými svojej diecézy a so skupinou nedávno vysvätených kňazov hovorí o pastoračných otázkach. Išlo o druhé stretnutie pápeža s rímskymi klerikmi po jeho prvom stretnutí 14. mája s kňazmi, ktorí sú v službe 40 a viac rokov.

V stredu večer sa pápež stretol s novovysvätenými kňazmi, teda s tými, ktorí slúžia menej ako desať rokov. Stretnutie hostili Zbožné učeníčky Božského Majstra, rád rehoľných sestier, a pápežovi sa dostalo láskavého prijatia od rehoľných sestier v kulise pozdravov, darov a požehnania. Nasledoval dialóg s kňazmi o pastoračných otázkach za zatvorenými dverami, ktorý sa začal modlitbou pápeža Pavla VI.

Privítanie sestrami

„Ďakujem vám, ďakujem vám. Koľko máte noviciek?“ Pápež sa hneď pustil do rozhovoru s piatimi rehoľníčkami, talianskymi a zahraničnými. Všetky sestry so staršími členkami komunity v prvom rade, z ktorých mnohé boli na invalidných vozíkoch, boli zoradené v laviciach pripravené privítať pápeža.

Pozdravy a dary

Pápež František si so všetkými podal ruku a potom dostal od jedného dieťaťa biely balónik. Pápež vzal košík a rozdal sladkosti aj rehoľníčkam. Jedna z nich zvolala: „Vaša svätosť, dnes mám 84 rokov. Požehnáte ma?“ Pápež položil ruku na hlavu jednej staršej rehoľníčky, ktorá mu niečo pošepkala do ucha, pričom ho držala za ruky.

Dialóg s kňazmi

„Ďakujem vám za vaše slová,“ povedal pápež a pozrel na veľkú skupinu v kaplnke. „Pozdravujem vás a udeľujem vám požehnanie. Neprestávajte konať dobro!“ Pápež František dostal od sestier, ktoré vo februári oslávili sté výročie vzniku rehole, ornát a knihu. 

Pri vstupe do kostola zasväteného Ježišovi, Božskému Majstrovi, pápeža privítali mladí kňazi (tiež s potleskom). Niektorí z nich, ako vysvetlil biskup Michele Di Tolve, delegát pre starostlivosť o diakonát, klerikov a rehoľný život, boli vysvätení až v roku 2024.

Pápež František otvoril stretnutie modlitbou a čítaním evanjelia dňa. Potom sa začalo uzavreté stretnutie s otázkami a odpoveďami, ktoré sa týkali najmä pastoračných otázok.

Stretnutie v jeho diecéze

Stretnutie je druhým takýmto stretnutím s duchovnými pápeža v jeho diecéze.

Od septembra 2023 do začiatku mája pápež cestoval po rôznych prefektúrach Ríma, aby sa stretol s pastiermi a prefektmi a vypočul si od nich výzvy, ťažkosti, krásy a radosti ich práce.

To všetko v diecéze, ktorá sa, ako argentínsky pápež často hovoril, stala „misijným územím.“

Salvatore Cernuzio – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, sc, ml; pz ) 20240531044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]