[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec misijným dielam: Buďte vynaliezaví a húževnatí pre evanjelium
P:3, 26. 05. 2024 07:59, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 26. mája (VaticanNews) Svätý Otec prijal v sobotu na audiencii členov Pápežských misijných diel (PMD). Zopakoval, že zotrvávaním v spoločenstve s Ježišom človek prežíva „nevyčerpateľnú“ tvorivosť, ktorá „vytvára stále nové spôsoby evanjelizácie a služby našim bratom a sestrám, najmä tým najchudobnejším.“ Slovensko zastupoval národný riaditeľ PMD Ivan Kňaze (na snímke).

Spoločenstvo, tvorivosť a vytrvalosť: to sú tri kľúčové slová, ktoré sú pre pápeža Františka „dôležité pre Cirkev v neustálom misijnom úsilí“ a tým aj pre Pápežské misijné diela (PMD), ktoré sú „povolané k obnove pre stále prenikavejšiu a účinnejšiu službu“. Pápež to zdôraznil vo svojom príhovore k účastníkom generálneho zhromaždenia Univerzálnej siete modlitieb a charity, ktorá pod vedením Dikastéria pre evanjelizáciu podporuje účasť všetkých katolíckych veriacich na apoštolskom živote Cirkvi.

Pápež František prijal v sobotu vo Vatikáne delegátov, ktorí prišli z viac ako stodvadsiatich krajín piatich kontinentov; sú to väčšinou národní riaditelia PMD, ktorých sprevádzal kardinál Tagle, pro-prefekt príslušného dikastéria, sekretár arcibiskup Nwachukwu, asistent sekretára arcibiskup Nappa, ktorý je predsedom PMD a štyria generálni sekretári.

Slovenskú redakciu Vatikánskeho rozhlasu navštívil národný riaditeľ PMD na Slovensku Ivan Kňaze a v rozhovore približil stretnutie so Svätým Otcom. O skúsenosť sa podelil aj riaditeľ PMD z Českej republiky Leoš Halbrštát.

Martin Jarábek – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, mj, ml; pz ) 20240526004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]