[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na kongrese o službe mladým pri Ríme sú aj dvaja zástupcovia zo Slovenska
P:3, 23. 05. 2024 10:10, ZAHFoto: Archív Rady pre mládež a univerzity


Rím 23. mája (TK KBS) Dikastérium pre rodinu, laikov a život organizuje v dňoch 22. – 25. mája 2024 Medzinárodný kongres o službe mladým s podtitulom Nové štýly vedenia mládežníckej a synodálnej služby. Koná sa v Casa d'accoglienza Il Carmelo neďaleko Ríma.

Rim, mladi, kongres

Počas štvrtká sa delegáti dozvedia, aké ovocie priniesli uplynulé Svetové dni mládeže, ktoré sa konali v lete 2023 v portugalskom Lisabone. Následne bude otvorená diskusia, kde zúčastnení môžu prispieť svojimi pohľadmi na organizačnú, ale aj pastoračnú stránku SDM. Popoludní sa bude preberať konkrétne organizačné výzvy nadchádzajúcich Svetových dní mládeže, ktoré sa budú konať v roku 2027 v Soule (Južná Kórea). Podvečer zaznie prednáška od Sandry Chaul: Nová metodológia pre nové časy. Následne Prof. Dr. Gustavo Fabián Cavagnari predstaví tému s názvom Realita dnešnej mládeže po pandémii a v čase vojny. Štvrtkový program bude ukončený slávením svätej omše.

Piatok otvorí svojím príspevkom Páter Dr. Christopher Ryan MGL na tému: Vedenie mládeže – synoda a misia. Popoludní bude ďalšia téma s názvom: Formácia a (duchovné) sprevádzanie mladých vedúcich v rámci synodálnej služby mládeže. Popoludní budú prezentované výsledky z medzinárodného prieskumu o implementácii exhortácie  Christus Vivit. Sobotný program začne audienciou s pápežom Františkom a následne diskusiou s biskupmi. 

Slovensko na tomto stretnutí zastupujú dvaja delegáti – Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity a Martin Kocian, riaditeľ Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy. „Tieto stretnutia bývajú plné hodnotných impulzov. Veríme, že tomuto bude tak aj teraz. Na nás bude ako výzvy Svätého Otca priniesť a zapracovať do pastorácie mládeže na Slovensku,“ uviedol Matúš Reiner. Martin Kocian rovnako vyjadril svoje nadšenie: „Som veľmi zvedavý, čo nás čaká najbližšie roky. Teším sa na odporúčania a podnety, ako viesť mladých. Čo Cirkev očakáva od mladých a pred akými výzvami stojíme. A rovnako sa teším aj na delegátov iných krajín na ich skúsenosti a fungovanie v pastorácii mládeže.“

TK KBS informovala Mária Kuličová( TK KBS, mk, ml; pz ) 20240523045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]