[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na púti detí v Marianke si deti vypočuli výzvu pápeža o úlohe detí pri obnove spoločnosti
P:3, 20. 05. 2024 14:25, DOMFoto: Archív eRka


Bratislava 20. mája (TK KBS) V sobotu 18. mája sa v Marianke zišlo takmer 700 detí, animátorov a rodičov na púti detí. Tento rok sa v programe prvý raz pripojili k myšlienke Svetových dní detí. Každý účastník dostal na púti list, v ktorom pápež František vyzýva deti snívať o novom ľudstve a budovať bratskejšiu spoločnosť.

Malí pútnici z 30 farností začali svoje putovanie v Stupave alebo v Rači. Odtiaľ prešli niekoľko kilometrov smerom do Marianky. Mnohé skupiny niesli so sebou zástavu s nápismi a emblémami svojich farností. Počas putovania plnili rôzne pútnické úlohy podľa pokynov organizátorov. Po príchode do údolia v Marianke sa v sprievode svojich vedúcich a rodičov venovali katechéze o siedmych radostiach Panny Márie.

Po obednom občerstvení pripravili animátori eRka pre deti zábavné a tvorivé aktivity v záhrade kláštora. Deti v malých skupinách navštevovali v záhrade jednotlivé kontinenty, kde mohli spolu spievať, tancovať či vyrábať si originálne náramky na pamiatku. Následne sa pútnici presunuli do areálu Lurdskej jaskynky, kde sa deti modlili ruženec za pokoj. Púť detí je podľa organizátorov príležitosťou rozvíjať medzi detskými účastníkmi, z ktorých mnohí sú aj koledníci Dobrej noviny, ich misijné povolanie.

put Deti Marianka
Foto: Peter Zimen

Svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. „To z čoho má radosť mamička a otecko na zemi, tak z toho má radosť aj Božia Matka, Mária,” zdôraznil. Rodičom zas povedal, že účasťou na púti ich deti vrastajú do duchovného vzťahu s Máriou. „Prajem vám aj na príhovor Panny Márie, aby ste vždy mali radosť z toho, z čoho má radosť Panny Mária.”

Na záver púte odovzdali animátori, rodičia a katechéti deťom list s posolstvom pápeža Františka pri príležitosti prvých Svetových dní detí, ktoré sa uskutočnia 25. a 26. mája v Ríme. Úryvok z posolstva prečítala jedna z detských pútnikov Katka z Podunajských Biskupíc. Píše sa v ňom, že každé dieťa je vzácne v Božích očiach a má úlohu pri obnove bratskejšej spoločnosti.

Púť detí organizuje eRko s podporou Bratislavskej a Trnavskej arcidiecézy. Slovenskí biskupi budú pápeža informovať o púti v Marianke, ale aj ostatných detských púťach v Rajeckej Lesnej, Levoči a Obišovciach na svojej  návšteve Ad limina v júni vo Vatikáne.

K správe bolo vydané FOTO.

TK KBS informoval Juraj Králik( TK KBS, jkr, ml; kj ) 20240520038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]