[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Žiline zorganizovali celoslovenské stretnutie tajomníkov komisií a rád KBS
P:3, 20. 05. 2024 11:30, DOMFoto: Peter Zimen


Žilina 20. mája (TK KBS) Prispieť k skvalitneniu a zefektívneniu spolupráce a synergii medzi jednotlivými komisiami a radami, ich tajomníkmi a Generálnym sekretariátom Konferencie biskupov Slovenska (KBS). To bol jeden z cieľov dnešného celoslovenského stretnutia tajomníkov komisií/subkomisií a rád KBS, ktorí sa stretli na biskupskom úrade v Žiline.

Zúčastnili sa na ňom aj členovia komisií, ktorí biskupov zastupujú v Rade európskych biskupských konferencií (CCEE) a Komisii konferencií Európskej únie (COMECE). Medzi účastníkmi boli aj účastníci nominovaní KBS, ktorí zastupujú rozličné inštúcie, napríklad Katolícku univerzitu v Ružomberku, Pápežský ústav sv. Cyrila a Metoda v Ríme, Slovenskú katolícku charitu, Cirkevnú servisnú spoločnosť, Kanet a ďalší.

Žilina, komisie, KBS

Vyše tridsiatku tajomníkov privítal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Stretnutie otvoril výkonný sekretár KBS Ivan Ružička a zahraničnopolitický poradca COMECE Marek Mišák.

Žilina, komisie, KBS

V prvom bloku Ivan Ružička informoval o prvých aktivítách Cirkvi na Slovensku v Jubilejnom roku 2025. Účastníci debatovali aj o reštrukturalizácii rád a komisií KBS v duchu apoštolskej konštitúcie pápeža Františka Praedicate evangelium o Rímskej kúrii a jej službe Cirkvi vo svete. Konštitúciu im predstavil tajomník Komisie na ochranu maloletých v Cirkvi Andrej Kačmár.

Žilina, komisie, KBS

Od zamestnancov Generálneho sekretariátu KBS si tajomníci vypočuli informácie o agendách, ktoré sa dotýkajú ich práce vo vzťahu ku KBS. Ide napríklad o ekonomickú, administratívnu a mediálnu agendu. Nechýbala debata o plánoch činnosti na tento rok, vízie do budúcnosti a neformálne diskusie. V programe bola aj spoločná svätá omša.( TK KBS, ml; kj ) 20240520028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]