[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 21. 06. 2024   Meniny má Alojz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vatikán zverejnil logá pápežovej cesty do juhovýchodnej Ázie a Oceánie
P:3, 10. 05. 2024 08:28, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 10. mája (VaticanNews) Tlačová kancelária Svätej stolice zverejnila logá a mottá cesty, ktorú pápež František – na pozvanie príslušných hláv štátov a cirkevných predstaviteľov – uskutoční od pondelka 2. do piatka 13. septembra do Indonézie, Papuy-Novej Guiney, Východného Timoru a Singapuru.

Pápež František navštívi Jakartu od 3. do 6. septembra, Port Moresby a Vanimo od 6. do 9. septembra, Dili od 9. do 11. septembra a Singapur od 11. do 13. septembra.

Indonézia

Pokiaľ ide o návštevu Indonézie, hlavným prvkom oficiálneho loga je obraz pápeža Františka žehnajúceho pred emblémom zlatého „Garuda“ – posvätného orla, reprodukovaného spôsobom, ktorý pripomína aj tradičnú „batikovú“ tkaninu – s mapou krajiny vo vnútri: ide o súostrovie, ktoré sa vyznačuje veľkou rozmanitosťou etnických a sociálnych skupín, jazykov, kultúr a viery. Logo obsahuje motto pápežskej návštevy: Viera, bratstvo, súcit.

Papua-Nová Guinea

Logo pápežskej návštevy v Papue-Novej Guinei charakterizujú tri prvky: kríž v strede je zobrazený vo farbách, ktoré pripomínajú východy a západy slnka v krajine. Na kríži je nakreslený „rajský vták“, symbolický prvok Papuy-Novej Guiney. A naľavo od zvislého ramena kríža je motto apoštolskej cesty: Modli sa.

Východný Timor

Logo návštevy Východného Timoru obsahuje v strede obraz pápeža Františka, ktorý žehná. Za ním je glóbus, v popredí s geografickým profilom krajiny. Nad ním je v oblúku vyobrazené motto návštevy: Que a vossa fé seja a vossa cultura (Nech tvoja viera je tvojou kultúrou). Je to výzva a povzbudenie k životu podľa viery v súlade s kultúrou, podľa tradícií Timorčanov.

Singapur

Logo pre pápežovu návštevu Singapuru obsahuje štylizovaný kríž inšpirovaný hviezdou, ktorá sprevádzala Troch kráľov, Eucharistiou a piatimi hviezdami na vlajke krajiny. Naľavo a napravo od kríža je motto pápežovej návštevy: Jednota, nádej. Slovo Jednota vyjadruje spoločenstvo a harmóniu medzi veriacimi, v Cirkvi a v kontexte spoločnosti a rodinných vzťahov. A Nádej naznačuje, že apoštolská cesta bude svetlom nádeje pre kresťanov v regióne, najmä pre tých, ktorí sú diskriminovaní a prenasledovaní.( TK KBS, VaticanNews, cz, ml; pz ) 20240510012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]