[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Z Michaloviec do Strážského putovali mladí Košickej eparchie na bicykloch
P:3, 10. 05. 2024 08:19, DOMFoto: Archív Košickej eparchie


Košice 10. mája (TK KBS/TSKE) Deň pracovného pokoja 8. máj sa mládež Košickej eparchie venovala tradičnému podujatiu – Cyklotúre mladých Košickej eparchie. Sympatie tejto aktivite prejavili nielen tí, ktorí sa venujú svojej kondícií, ale hlavne tí, ktorí chceli vytvoriť spoločenstvo hlásiacich sa k viere v Boha aj mimo stien chrámu. Neodradilo ich ani nepriaznivé veterné a oblačné počasie, ktoré sa však so stupňujúcou dobrou náladou postupne menilo na príjemné slnečné.

Tradičný každoročný hosť, vladyka Milan Chautur CSsR, emeritný košický biskup, svoju neúčasť nahradil zaslaním pozdravu, v ktorom vyslovil potešenie z organizovania pohybovo-duchovnej akcie, povzbudil účastníkov k vytváraniu spoločenstva veriacich a požehnal všetkým šťastné kilometre pod ochranou Matky Božej, Kráľovnej mája.

Skupina vyše 60 mladých sa vybrala od farského chrámu v Topoľanoch (časť Michalovce) po okolitých farnostiach michalovského protopresbyterátu, pričom cyklopútnici navštívili chrámy v obciach Suché, Lesné, Vybuchanec, Pusté Čemerné a Strážske. Obohatením bola zastávka pri kaplnke sv. Jána Pavla II. s areálom krížovej cesty pred obcou Lesné.

Prestávky v cerkvách boli obohatené o informáciu o farnosti prostredníctvom kňaza, modlitbu sedmice ruženca k Spolutrpiacej Bohorodičke a o chutné občerstvenie pripravené s láskou veriacimi daných obcí. Po vyše 20 km trase sa podujatie končilo v oddychovom areáli mestského parku v Strážskom, v ktorom si mladí cyklisti po zosadnutí z pedál bicykla mohli pochutnať na guláši.

Akciu každoročne organizujú kňazi Rady pre mládež Košickej eparchie v spolupráci s obvodným dopravným policajným oddelením. Úprimnú vďaku za skvelý deň vyjadrili aktéri cyklotúry v prvom rade Bohu i nebeskej Matke za požehnanie v podobe napokon prijateľného počasia a tiež žiadneho úrazu.  

Vďačnosť patrí aj všetkým organizátorom a koordinátorom podujatia, kňazom jednotlivých farností pôsobiacich po trase cyklotúry, ale hlavne zapojeným mladším ba aj starším účastníkom. Všetci iniciátori dúfajú, že cyklotúra opäť zaujala a vyjadrujú nádej s Božím požehnaním sa znovu o rok stretnúť.

Zdroj: TS KE Emil Zorvan( TK KBS, ts ke, ez, ml; pz ) 20240510011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]