[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodina Rádia Mária pozýva podporiť projekty v Nazarete, Mexiku a Pakistane
P:3, 06. 05. 2024 14:25, DOMFoto: Radio Maria


Bratislava 6. mája (TK KBS) Svetová rodina Rádia Mária, tak ako každý rok, aj teraz organizuje Mariathon – beh lásky s cieľom podporiť projekty Rádia Mária v Nazarete, Mexiku a Pakistane, aby sa tam mohla šíriť radostná zvesť Kristovho evanjelia. Záujemcovia ich môžu podporiť od stredy 8. mája 2024 na číslo účtu SK 23 1100 0000 0029 4404 8254 (variabilný symbol: Mariathon 24).  

Nazareth

Radio Mariam Nazareth začalo vysielať cez internet z mesta Nazareth v roku 2020. Rádio napriek rôznym ťažkostiam vytrvalo vo svojom úsilí aj v čase Covidu a napriek smrti prvého riaditeľa. Tvárou v tvár novej a drsnej výzve vojny, ktorá sa začala v októbri 2023. Začiatkom roku 2024 prišiel nový riaditeľ (kňaz) aspoň na čiastočný úväzok a spustili prvé živé vysielanie z Jeruzalema z mobilného štúdia spravovaného dobrovoľníkmi, čo bolo  dôvodom veľkej radosti a nádeje. Cieľom je aj väčšie zapojenie spoločenstiev a podpora dobrovoľníctva, aby sa Rádio Mariam stalo domovom pre všetkých, kde sú kresťania protagonistami: poznačené históriou konfliktov a vojen, ktoré prehĺbili rozpory. Kresťania predstavujú len 1,9 % populácie vo Svätej zemi.

Rádio Mariam Nazareth nie je sebestačné a situáciu ešte zhoršili mesiace konfliktov a ich dôsledky nemali vplyv len na ekonomiku. Mnohé rodiny sú bez práce alebo zvažujú emigráciu. Klíma nedôvery a neistoty sa ozýva na rôznych úrovniach kresťanských spoločenstiev. V takejto atmosfére majú veľkú potrebu počúvať Božie slovo a rásť vo viere. Projektom chceme podporiť financovanie režijných  výdavkov ako nájomné priestorov, energie či internet. 

Mexico

Rádio Mária pokračuje v posilňovaní svojej prítomnosti najmä v mariánskych svätyniach a v Amerike je to najmä v Bazilike Panny Márie Guadalupskej v Mexico City. Malé štúdio Rádia Mária bolo inštalované a otvorilo svoje brány pre pútnikov z celého sveta, najmä pre kňazov, dobrovoľníkov a poslucháčov Rádia Mária z celého sveta.

Projektom chce Svetová rodina posilniť prítomnosť Rádia Maria v Mexiku, najmä akvizíciou nových frekvencií v Mexico City (a okolitých oblastiach) a v Ciudad Juárez, v štáte Chihuahua, blízko hraníc so Spojenými štátmi. Súčasné pokrytie vysielaním Rádia Mária je 18,5 mil ľudí. Cieľom projektu je pokrytie 30 miliónov ľudí.

Pakistan

Z Pakistanu, krajiny s moslimskou väčšinou, prišla do Svetovej rodiny Rádia Mária prosba o vytvorenie rádia, ktoré by slúžilo všetkým kresťanom žijúcim v tejto krajine. Rádio Mária pracuje na podrobnom projekte, aby sa táto požiadavka stala realitou aj prostredníctvom modlitieb a štedrosti jeho poslucháčov.

Bližšie informácie je možné nájsť v Dvojmesačníku vo farnostiach alebo na www.radiomaria.sk.

TK KBS informovala Viera Mikulová( TK KBS, rm, ml; kj ) 20240506040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]