[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stovky ľudí na celodiecéznej fatimskej sobote s arcibiskupom v Obišovciach
P:3, 06. 05. 2024 11:34, DOMFoto: Martin Ďurčo


Obišovce 6. mája (TK KBS) Pútnický areál diecéznej svätyne v Obišovciach ožil v sobotu modlitbami stoviek veriacich. Celodiecézna fatimská sobota sa tu konala za účasti košického arcibiskupa metroplitu Mons. Bernada Bobera a kňazov z bližšieho i vzdialenejšieho okolia.

Touto sobotou sa zároveň symbolicky odštartovala pútnická sezóna, ktorá bude trvať až do októbra. Diecézne fatimské soboty v Obišovciach majú každý mesiac na starosti jednotlivé dekanáty arcidiecézy. Tentoraz tu tak prevažovali kňazi a veriaci dekanátu Prešov-západ.

Arcibiskup Bernad Bober im v príhovore pripomenul láskavé srdce Panny Márie a na záver svätej omše pozval pútnikov, aby aj v tomto roku navštevovali Obišovce i ďalšie pútnické miesta so svojimi prosbami a poďakovaniami.

„Oslovujeme a pozývame ľudí k tomu, aby pri Panne Márii našli pokoj srdca, pokoj duše, pokoj vo svojich vzťahoch a takisto aj ten mier vo svete, ktorý je vždy narúšaný, aby aj tento sme vyprosili pre všetky národy, hlavne na Ukrajine a potom aj v blízkosti Svätej zeme,“ uviedol.

Obišovce, fatimská, sobota

Diecézna svätyňa v Obišovciach je otvorená pre pútnikov kedykoľvek a okrem pravidelných fatimských sobôt ponúka aj špeciálne príležitosti pre putovanie. Obišovský farár Michal Harakaľ pozval všetkých na dve najbližšie podujatia. Od 10. do 18.mája bude každý deň od 17:00 prebiehať v diecéznej svätyni Novéna k Duchu svätému.

Okrem novény ponúkne aj modlitbu svätého ruženca a každý deň príde svätú omšu slúžiť iný pozvaný kňaz. V sobotu 11. mája pozval mladých pútnikov na Púť detí. Celodenný program začne v Ličartovciach, odkiaľ pútnici pešo cez stanovištia prejdú cestu do svätyne. Tu je pre nich pripravená katechéza a o 13:00 svätá omša, ktorú bude slúžiť košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč.

Obišovce, novéna, plagát

TK KBS informoval Martin Ďurčo( TK KBS, md, ml; pz ) 20240506030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]