[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Domka má nového predsedu, Jána Holubčíka strieda Stanislav Hurbanič
P:3, 03. 05. 2024 13:10, DOMFoto: Archív Domky


Žilina 3. mája (TK KBS) Domka – Združenie saleziánskej mládeže má po siedmich rokoch nového predsedu. Holubčíka strieda Stanislav Hurbanič. Rozhodli o tom delegáti a zástupcovia stredísk z celého Slovenska, ktorí sa zišli na valnom zhromaždení na Strednej odborná škola svätého Jozefa Robotníka v Žiline (26. – 28. apríla 2024).

„Ďakujeme Stano, že si prijal toto pozvanie viesť a sprevádzať mladých tak, ako to kedysi robieval Don Bosco. Vyprosujeme ti veľa milostí, aby si svoju úlohu zvládal zodpovedne a s láskou. Nech ťa Pán ochraňuje, požehnáva a sprevádza,“ uvádza tlačová správa Domky. Vo svojom mandáte pokračuje naďalej aj predseda kontrolnej komisie Pavol Makara a členka predsedníctva Danka Sitárová. Za nového člena predsedníctva bol zvolený Adam Šarišský. „Všetkým zvoleným gratulujeme a prajeme im veľa síl, odvahy, rozvahy a ochote venovať sa mladým,“ dodáva Domka.

Víkend sa niesol aj v znamení ďakovačky a rozlúčky s bývalým predsedom Domky. Jánovi Holubčíkovi pripravili špeciálny večerný program na čele s moderátorskou dvojicou Tobiášom a Grétkou. Aby bol pripravený opustiť predsednícku stoličku, čelil nočnej more, vareniu, alternatívnemu životu či otázkam „na telo“, ba dokonca sa stretol aj so svojím obľúbeným spevákom. „Za to, že si nás všetkých získal svojím vedením podľa vzoru sv. Jána Bosca, si zaslúži veľké poďakovanie. Účastníci valného združenia mu pripravili duchovnú kyticu, do ktorej prispel každý modlitbou alebo obetou venovanou Jánovi. Ak chceš aj ty poďakovať za jeho službu mladým, môžeš tak urobiť spoločne s nami – pripoj za neho kedykoľvek v modlitbe svoju vďaku či prosbu,“ dodáva Domka.

Domka – Združenie saleziánskej mládeže je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou. S počtom viac ako 8 000 členov, predovšetkým detí a mladých vo veku od 6 – 30 rokov, patríme k najväčším mládežníckym organizáciám na Slovensku. V 28 strediskách na celom Slovensku ponúkame deťom a mladým ľuďom nielen zmysluplné využitie voľného času, ale najmä priateľské vzťahy, rodinnú atmosféru, možnosť osobného rastu a mnoho ďalšieho. Je súčasťou celosvetového Saleziánskeho mládežníckeho hnutia, členom Rady mládeže Slovenska, viacerých regionálnych rád mládeže a tiež európskej siete saleziánskych mládežníckych organizácií Don Bosco Youth-Net (DBYN).

Zdroj: www.domka.sk Diana Sokolová( TK KBS, dom, ml; pz ) 20240503030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]