[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež v máji pozýva k modlitbe za formáciu rehoľných osôb a bohoslovcov
P:3, 01. 05. 2024 19:35, ZAHFoto: Print Screen YouTube


Vatikán 1. mája (VaticanNews) „Modlime sa za rehoľníčky, rehoľníkov a za bohoslovcov, aby rástli vo svojom povolaní a aby sa formáciou po ľudskej, pastoračnej, duchovnej i komunitnej stránke stávali vierohodnými svedkami evanjelia.“ Takto znie úmysel Celosvetovej modlitbovej siete Svätého Otca (Apoštolátu modlitby) pre mesiac máj 2024.

Video 

Zdroj: VaticanNews 

V májovom videu Siete modlitby s pápežom Svätý Otec František v španielčine hovorí:

Každé povolanie je ,surovým diamantom‘, ktorý treba vybrúsiť, opracovať, a dotvoriť do všetkých jeho tvarov.  Dobrí kňazi či rehoľníčky, musia byť predovšetkým mužmi a ženami, formovanými a tvarovanými Pánovou milosťou. Musia byť ľuďmi, ktorí sú si vedomí svojich obmedzení a ochotní viesť život modlitby, oddanosti svedectvu evanjelia. Ich príprava musí byť integrálna, musí sa rozvíjať už od seminára a noviciátu, v priamom kontakte so životom druhých. To je základ. Formácia sa nekončí v určitom okamihu, ale pokračuje počas celého života, v priebehu rokov a obohacuje človeka intelektuálne, ľudsky, citovo i duchovne. A rovnako je potrebná aj príprava na život v spoločenstve: komunitný život je veľmi obohacujúci, aj keď môže byť niekedy náročný. Pretože žiť spolu a žiť v komunite nie je to isté. Modlime sa, aby rehoľníci a rehoľníčky a tiež seminaristi rástli na svojej ceste povolania prostredníctvom ľudskej, pastoračnej, duchovnej a komunitnej formácie, ktorá ich povedie k tomu, aby boli dôveryhodnými svedkami evanjelia.

-

Úmysel biskupov Slovenska:  Aby sa naše kresťanské rodiny prostredníctvom modlitby a vzájomnej lásky čoraz viac stávali opravdivou školou života.

Miroslava Holubíková – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, mh, ml; pz ) 20240501004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]