[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Michalovciach obnovili prehliadku zborov bl. Metoda Dominika Trčku
P:3, 16. 04. 2024 11:30, DOMFoto: Archív Košickej eparchie


Michalovce 16. apríla (TK KBS/TS KE) Tohtoročná nedeľa o myronosičkách patrila v Michalovciach obnovenému mládežníckemu podujatiu, ktoré organizuje Rada pre mládež Košickej eparchie. V Mestskom kultúrnom stredisku sa v nedeľu 14. apríla uskutočnil 11. ročník Prehliadky detských a mládežníckych zborov Košickej eparchie blaženého hieromučeníka Metoda Dominika Trčku.

Po päťročnej prestávke, zapríčinenej mnohými okolnosťami, krásu svojich hlasov a darov od Boha prišlo prezentovať tohto roku 11 speváckych zborov: zbor bl. Metoda Dominika Trčku z baziliky Minor z Michaloviec, zbor sv. archanjela Michala z farnosti Koromľa, UNIPAS zborik z Košíc, farský mládežnícky zbor z farnosti Trnava pri Laborci, zbor Cherubín z farnosti Trebišov, zbor z farnosti Lastomír, zbor Cherubíni z farnosti Košice-Ťahanovce, zbor Sinaj z farnosti  Lastovce-Michaľany, zbor Aleluja z farnosti Falkušovce, zbor Deti Svätého Ducha z farnosti Slavkovce a zbor Juríčatá z farnosti Novosad.

Kosice, festival

Prehliadka sa konala pod patronátom vladyku Cyrila Vasiľa SJ, košického eparchiálneho biskupa, ktorý svojím požehnaním a slávnostným úderom na gong otvoril toto podujatie a mladým zaželal mnoho síl pri spievaní. Prihovoril sa aj primátor mesta Michalovce Miroslav Dufinec. Organizáciu podporilo mesto Michalovce, dobrodinci a dobrovoľníci.

Spojitosť spevu s osobou patróna tejto akcie, blaženého Metoda Dominika Trčku, všetkým priblížil redemptorista Daniel Atanáz Mandzák, šéfredaktor časopisu Misionár. Zdôraznil, že Dominik Metod Trčka počas spievania koledy vo väzení sa priznal nielen ku spevu, ktorý bol zakázaný, ale aj ku kolede, teda k náboženskému aktu, k modlitbe spevom.

Diváci zažili i milé prekvapenie v podobe gospelového hosťa, kapely Chaldea. Ich kvalitné a duchovné vystúpenie vyvolalo radosť i zimomriavky malých i veľkých divákov. Spolu s vladykom Cyrilom a primátorom mesta tvorili pomyselnú porotu, ktorá krátkym slovom povzbudila a ohodnotila každý zbor po jeho vystúpení.

„Akcia bola doplnená tombolou, fotostenou a diváckym hlasovaním o cenu sympatie, ktorú nakoniec vyhral zbor Deti Svätého Ducha z farnosti Slavkovce. Prehliadka zaujala širokú verejnosť a kinosála sa naplnila vyše 400 ľuďmi, čo len potvrdilo fakt, že ešte existuje generácia mládeže a detí, ktorá chce chváliť Boha a rada prežíva svoje vzťahy i v rámci širšieho spoločenstva,“ napísal Emil Zorvan.( TK KBS, ts ke, ez, ml; pz ) 20240416030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]