[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Región Rufiji v západnej Tanzánii čelí jednej z najhorších humanitárnych kríz
P:3, 15. 04. 2024 14:15, ZAHMuhoro 15. apríla (Fides) Región Rufiji čelí obrovským ťažkostian. Tento okres v západnej Tanzánii čelí jednej z najhorších humanitárnych kríz.

Tisíce ľudí potrebujú okamžitú humanitárnu pomoc v rôznych oblastiach vrátane zdravotnej starostlivosti, výživy, pitnej vody a hygieny. Existuje riziko šírenia chorôb prenášaných kontaminovanou vodou. Informuje o tom organizácia Camillian Disaster Service International (CADIS), ktorá okamžite zasahuje na pomoc tisícom vysídlených ľudí vážne postihnutých povodňami.

Podľa vyhlásenia CADIS zaslaného agentúre Fides spôsobili nedávne záplavy zo 4. apríla 2024 veľkú devastáciu a vyhnali z domovov tisíce rodín, ktoré teraz naliehavo potrebujú pomoc. Domy boli zničené, úroda odplavená a prístup k pitnej vode a základným službám narušený. Ohrození sú najmä najzraniteľnejší členovia komunity vrátane žien, detí a starších ľudí, ktorí potrebujú naliehavú pomoc.

V okrese Muhoro, kde je 75 % územia pod vodou, bolo postihnutých približne 17 000 ľudí: prišli o strechu nad hlavou a v súčasnosti žijú v budovách základných škôl bez základných služieb. V okrese Chumbi bolo vysídlených približne 1 000 ľudí. Tohtoročné záplavy zaplavili 28 374 hektárov poľnohospodárskej pôdy a zničili úrodu, ako je kukurica, ryža, sezam a banány.

Tanzánijská kancelária CADIS spolupracuje s vládou, miestnymi komunitami a humanitárnymi organizáciami na riešení tejto mimoriadnej situácie a na znížení vysokej miery chorôb a úmrtnosti spôsobenej zlou výživou a hygienickými podmienkami a nedostatkom čistej vody v útulkoch a evakuačných centrách pre vnútorne vysídlené osoby (IDP) v krajine.

Kamilská organizácia bude pracovať predovšetkým v oblasti zdravia, výživy, vody, sanitácie a hygieny, najmä pre matky a deti, ako aj poskytovať tablety na čistenie vody, dočasné toalety, zariadenia na umývanie rúk a oblečenie. Vzhľadom na geografickú polohu a sezónne zrážky bola táto oblasť v minulosti náchylná na záplavy.

Situáciu zhoršila výstavba a prevádzka vodnej priehrady Nyereree. Na jednej strane priehrada predstavuje pre Tanzániu dôležitý zdroj obnoviteľnej energie, na druhej strane zmenila prirodzený tok rieky Rufiji, čím zvýšila riziko záplav v obdobiach silných dažďov.

Snímka: Ilustračná( TK KBS, fid, ml; pz ) 20240415048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]