[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (16)
P:3, 15. 04. 2024 07:00, DOMFoto: Peter Zimen


Bratislava 15. apríla (TK KBS) Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (16).

Televízia LUX

Pondelok 15. apríla 2024:
- 8:30 Týždeň s... (Farnosťou sv. Rity v Košiciach)
Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.
- 14:10 Moja misia – magazín (ACN – pomoc trpiacej Cirkvi)
ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi podporuje veriacich všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo v núdzi. Svojimi aktivita sa snažia budovať svet, v ktorom kresťanská viera môže rásť slobodne a bez ohrozenia. Hosť Ján Tkáč v relácie Moja misia magazín priblíži ďalšie činnosti a pôstne projekty tejto dobročinnej organizácie.
- 20:30 Fara v meste – seriál
Betka sa vrátila z dlhej dovolenky. Udalosti na fare, ktoré sa udiali v jej neprítomnosti ju prekvapili, no rýchlo všetko berie do svojich rúk. Paľo sa zatiaľ snaží nájsť svoje miesto na fare aj vo vzťahu s Denisou, ale nedarí sa mu to. Rudko sa trápi so svojím úradom kostolníka a uvažuje nad tým, či by to nemal radšej zabaliť. Farár sa snaží byť na farníkov láskavý, ale tiež pociťuje váhu vlastných zlyhaní. Čo alebo kto nám pomôže, keď nič nevychádza tak, ako by sme chceli?

Utorok 16. apríla 2024:
- 16:05 Správy zo Svätej zeme
Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.
- 17:10 Dá sa to aj inak (Umenie kompromisu)
Umenie hľadania kompromisu je naozaj ťažké. Ak s ním nie sme úplne stotožnení, máme stále pocit, že niečo nie je v poriadku. Výjsť zo svojej čierno-bielej logiky: “Buď si so mnou, alebo proti mne!”, je pre kvalitné vzťahy veľmi dôležité. Spoločne sa pozrime, čo môžeme urobiť, aby sme ľahšie hľadali spoločné prieniky. Sledujte ďalší diel relácie "Dá sa to aj inak".
- 21:20 Sestry - výnimočné ženy
Dokumentárny film vypovedá o osobnej ceste niekoľkých žien k osobnému zasväteniu sa ako rehoľníčok. Ich práca a obeta pre blížneho ich posväcuje a zároveň rozdáva lúče Božej lásky v zabudnutých kútoch sveta.

Streda 17. apríla 2024:
- 9:00 Generálna audiencia
Priamy prenos zo stretnutia Svätého Otca s pútnikmi, ktorí prichádzajú navštíviť Večné mesto a prihovára sa im.
- 17:00 Tvorivo (Tvorivo s farbami)
Aký by to bol svet bez farieb? Všetky kvety by boli rovnaké, po búrke by nevznikla dúha a maliari by nemali čím maľovať... Poďakujme za farby pri výrobe domácej farebnej plastelíny, pri tvorivej hre s farbičkami, aj pri farebných kuchynských hókusoch pokusoch. TVORIVÉ bádanie – Pali – farebné hókusy - pokusy, Domáce VÝTVORY – Janka – domáca plastelína a temperky, TVORÍME s deťmi– Ivka Danková–farbičková vďačnosť
- 22:25 Tajomstvá Vatikánu (Vatikánske umelecké zbierky)
Časť venovaná vatikánskym múzeám. Prejdeme miestnosťami so zbierkami antických sôch, spoznáme históriu múzea, jeho denný rytmus a filozofiu jeho fungovania.

Štvrtok 18. apríla 2024:
- 13:50 Chlieb a mier
Film rozpráva príbeh pracovníkov a dobrovoľníkov Spišskej katolíckej charity na jednej z ich misií na východe Ukrajiny.
- 18:20 Svätá omša zblízka (Úkon pokánia)
V ďalšej časti relácie “Svätá omša zblízka” sa dozviete, čo je to “asperges” a aké sú rôzne formy úkonu kajúcnosti. Vedeli ste ako sa v liturgii vyvinulo trojité zvolanie: Pane, zmiluj sa, Kriste zmiluj sa, Pane zmiluj sa? Aj tom bude reč v tejto časti relácie.
- 20:20 Adorácia
Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou.

Piatok 19. apríla 2024:
- 8:25 Pozvánka (informačný program)
Informačný program.
- 17:00 Tajomstvá Vatikánu (Záhrada na kopci)
V ďalšej časti dokumentárneho seriálu navštívime vatikánske záhrady. Priblížime si ich históriu i súčasnosť. Budeme sledovať príbeh ich vzniku, pozrieme sa na niektoré zaujímavé miesta v nich, aj ich súčasnú podobu.
- 20:30 BIBLIA : Jakub - film
Film rozpráva o dvoch bratoch - Jakubovi a Ezauovi, o láske, závisti, túžbe po bohatstve a nádeji. Je rozprávaním o obyčajnom mužovi, ktorý sa rozhodne vziať dianie do svojich rúk.

Sobota 20. apríla 2024:
- 9:50 Živé obrazy (Dobrý pastier)
Najstaršie zobrazenia Krista pokrývajú steny rímskych katakomb. Ježiš na nich nesie na pleciach baránka. Umenie, ktoré nám zanechali raní kresťania je ako okno do ich viery. V priebehu rokov pribudli k freskám sochy, neskôr mozaiky, maľby aj vitráže. Symbol Krista ako dobrého pastiera sa stáva jedným z najznámejších. Živé obrazy predstavia zaujímavého argentínskeho maliara Jorge Cocco Santángela a jaho sakrokubizmus.
- 19:30 Effeta (Liturgický rok B)
S teológmi nad nedeľným evanjeliom.
- 20:30 Možné nemožné  - film
Film vychádza z reálneho príbehu Patricka Henryho Hughesa, narodeného bez očí s problémami v kĺboch. Jeho otec obetoval vlastné sny pre jeho úspech

Nedeľa 21. apríla 2024:
- 9:00 Svätá omša zo Spišskej Kapituly
Priamy prenos svätej omše pri príležitosti Nedeľe Dobrého pastiera.
- 13:15 Na tónoch vďačnosti
V relácii Na tónoch vďačnosti chceme zahrať a zaspomínať si na tých, ktorí slávia životné jubileum, alebo tých, ktorým chceme prejaviť vďaku za ich pomoc a príklad.
- 20:40 Vatikánske múzeá (Architektúra. Pápežská rezidencia a komplex múzeí.)
Vo filme je predstavený vývoj výstavby Vatikánskych múzeí, ktoré, napriek názvu v množnom čísle, tvoria jednu inštitúciu. Ich zbierky sa nachádzajú v niekoľkých budovách a komplexoch, ktoré sa vyvíjali počas 5. storočí a nesú podpisy mnohých pápežov.

Relácie pre deti:

Nedeľa 21. apríla 2024:
- 15:25 TV LUX deťom (GU100: Horlivosť)
Gusto chystá parádnu oslavu. Horlivo pripravuje, pozvánky, výzdobu, občerstvenie... Všetko chce však zvládnuť sám a preto mu z toľkých povinností začne strašiť vo veži. Verka sa mu snaží vysvetliť, že požiadať o pomoc je dobrá vec. Dokonca, že pomoc môže spraviť dobrý skutok ešte lepším.
- 15:35 Brat František (Svätá omša)
Svätá omša je ďalším veľkým darom. Brat František ukazuje deťom jedinečný spôsob, ako môžu prežívať prítomnosť Krista. Byť prítomný na svätej omši.
- 16:00 Rozprávočka (Medúšik)
Čítanie rozprávok je vždy zábava. V Televízii LUX vám Roman Pomajbo bude čítať o nezbednej včielke, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med – o Medúšikovi. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpustení a láske. Knihu napísal kňaz Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu práve u detí v kostole.

CINELUX:

Sobota 20. apríla 2024:

- Listy Bohu (Letters to God)
Mladý chlapec, ktorý bojuje s rakovinou, píše listy Bohu, ktorými sa dotýka životov vo svojom okolí a v komunite a vzbudzuje nádej v každom, s kým príde do kontaktu. Nič netušiaci náhradný poštár s vlastným pohnutým životom sa čítaním listov zapletie do chlapcovej cesty a jeho rodiny. Inšpirujú ho, aby hľadal lepší život pre seba a vlastného syna, ktorého stratil kvôli závislosti od alkoholu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa cesta viery jedného chlapca skríži s hľadaním zmyslu života jedného muža - a výsledkom je transformačná cesta, ktorá sa dotkne životov všetkých okolo nich. Tyler Doherty je výnimočný osemročný chlapec. Obklopený milujúcou rodinou a komunitou a vyzbrojený odvahou svojej viery čelí každodennému boju s rakovinou s odvahou a milosťou. Pre Tylera je Boh priateľom, učiteľom a najlepším priateľom na dopisovanie - Tylerove modlitby majú podobu listov, ktoré denne zostavuje a posiela. Listy sa dostanú do rúk Bradyho McDanielsa, obťažkaného poštára, ktorý stojí na životnej križovatke. Spočiatku je zmätený a rozpoltený, čo má s listami robiť. Ale rozhodnutie, ktoré nakoniec urobí, sa stane svedectvom tichej sily žiarivého ducha a neochvejnej viery jedného chlapca.

Zdroj: TV LUX Lucia Páleníková 

Rádio LUMEN 

Emauzy - Sväté omše:

Pondelok – Piatok 8:30  sväté omše
Pondelok – Nedeľa 18:00 (druhá a štvrtá sobota – gréckokatolícke liturgie)
Nedeľa 10:30

Sväté omše tento týždeň: 

Pondelok 15. apríla 2024:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Svätá omša z Dómu sv. Alžbety v Košiciach

Utorok 16. apríla 2024:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrice
- 18:00 Svätá omša z Baziliky sv. Kríža v Kežmarku

Streda 17. apríla 2024:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Svätá omša z kostola sv. Jakuba v Trnave

Štvrtok 18. apríla 2024:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Svätá omša z kaplnky sv. Jána Nepomuckého v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule

Piatok 19. apríla 2024:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Svätá omša z Kaplnky Panny Márie Zázračnej Medaily v Provinciálnom dome Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul v Nitre

Sobota 20. apríla 2024:
- 18:00 Svätá omša zo Svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch

Nedeľa 21. apríla 2024:
- 10:00 Svätá omša z Dómu sv. Alžbety v Košiciach
- 18:00 Svätá omša z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave

Programové tipy:

Pondelok 15. apríla 2024: 
- 10:30 Čítanie zo Starého Zákona
- 11:05 Zaostrené; Prezidentské voľby - poučenie pre KDH? + Čo potrebujú rodiny so zdravotne znevýhodneným členom? Hosť: Martina Holečková, predsedníčka poslaneckého klubu KDH
- 14:15 Povedz mi čo čítaš a ja Ti poviem kto si; Martin Dudáš: Z histórie prešovských ulíc
- 14:30 Farmársky klub
- 16:30 Vitaj doma, rodina!; Ako sa dá pomáhať núdznym rodinám? Hostia: Lenka a Vladimír Vargovskí. Rosík Ondrej
- 20:00 Gaučing; BEE Volunteer: Športové dobrovoľnícke príležitosti aj pre teba.
- 21:30 Počúvaj srdcom; Kvality albumu Inhale Exhale americkej hudobnej skupiny MERCY ME (repríza z 10. 4. 2023)

Utorok 16. apríla 2024: 
- 10:30 Spoločenský komentár
- 14:30 Keď zasvätená osoba varí
- 20:00 Duchovný obzor; Božie Milosrdenstvo očami rozhlasových kazateľov biskupa Stanislava Stolárika a kňaza Aurela Halajčíka
- 21:30 – Rozhlasová hra; Pieseň o Bernadete (16.4. sv.Bernadeta Soubirousová, panna)

Streda 17. apríla 2024: 
- 9:30 Čo nového v LUMENE? – Informačný magazín Rádia LUMEN
- 10:30 Sonda do života cirkvi
- 11:00 Rozhovor týždňa; Rozhovor s reštaurátorom Miroslavom Slukom, ktorý vrátil zašlú krásu viacerým sakrálnym pamiatkam i umeleckým dielam zo Slovenskej národnej galérie, či Stredoslovenskej galérie.
- 14:30 Zdravotníctvo
- 20:00 Lupa
- 21:00 Fujarôčka moja; Najzaujímavejšie zvyky a obrady zachované v Národních spievankách Jána Kollára

Štvrtok 18. apríla 2024: 
- 10:30 Prehľad katolíckej tlače
- 11:05 S ružencom na perách
- 14:15 EuroLumen; novinky a aktuality z európskeho parlamentu
- 14:30 Cestovanie
- 20:00 História a my 
- 21:00 Gospelparáda; Aktuálny 15-piesňový súťažný rebríček z tvorby aktérov slovenskej kresťanskej hudobnej scény, za ktoré ste hlasovali.

Piatok 19. apríla 2024: 
- 16:30 Pútnický víkend; Kostolík sv. Juraja v Kostoľanoch pod Tribečom
- 20:00 ÚV hovor
- 21:00 Večera u Slováka

Sobota 20. apríla 2024: 
- 6:10 Vatikánsky týždenník
- 8:30 Svetielko nebojácni prírodovedci
- 9:00 Kláštory a rehoľný život; Preventívny systém sv. Jána Bosca
- 9:30 Viera do vrecka
- 15:15 Literárna kaviareň; Literárna súťaž Banskobystrické pierko
- 20:15 Od ucha k duchu; Význam putovania v živote človeka. Hosť: Mons. František Trstenský, spišský diecézny biskup

Nedeľa 21. apríla 2024: 
- 6:00 Sviatočné ranné spojenie
- 8:30 Nedeľná rozprávka a Duchovné svetielko na tému: Zvedavé otázky detského youcat-u: Prečo sa v modlitbe obraciame na Pannu Máriu?
- 10:30 Svätá omša
- 12:00 Modlitba Raduj sa nebies kráľovná s pápežom Františkom
- 13:00 Rozhlasová hra 
- 14:00 Vyznania
- 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva
- 15:30 Svetlo nádeje; Pôrodna asistentka, špeciálna pedagogička ale aj spisovateľka. Ako sa toto všetko dá skĺbiť? Hosť: Petra Stoláriková
- 20:30  Karmel; Aj Slovensko má svoj "Vatikán". Je ním Spišská Kapitula. Porozprávame sa o nej s diecéznym archivárom Vladimírom Olejníkom.
- 22:30 Pohoda s klasikou; Biblické piesne optikou dvoch skladateľov. Slovenského súčasníka Mariana Kittnera v tvorivej konfrontácii s renomovaným dielom majstra Antonína Dvořáka (repríza z 30.4.2023).

Myšlienky dňa - reprízy zamyslení:
Pondelok - Piatok 16:00

Spravodajstvo:
Krátke správy: Pondelok – Piatok  7:00; 8:00; 10:00; 11:00; 13:00; 14:00
Infolumen: Pondelok – Nedeľa  17:30

Rubriky a relácie vo vysielaní Rádia LUMEN
- 22:30 Spoznávame Bibliu: Náučný program z dielne Trans World Radio International odkrývajúci obsah Knihy kníh (Po – Pia)
4:50 Deň s modlitbou (Po – Ne)
- 5:45 Ranné chvály (Po – Ne)
- 7:22 Kalendár prírody (Po – Pia)
- 7:30 Počasie s Petrom Jurčovičom
- 9:15 Srdce Európy – koláž rôznych tematických reportáží zo Slovenska (Po – Pia) 
- 15:15; 23:00; 04:25 (Po – Pia) Čítanie na pokračovanie
- 19:00 Modlitba posvätného ruženca
- 19:30 Vešpery (Po – Pia) a 20:00 (So – Ne)
- 19:45 Rádio Vatikán (Po – Ne)

Zdroj: Rádio LUMEN Ondrej Rosík

Rádio Mária

Utorok 16. apríla 2024:
- 10:00 Markovo evanjelium 1. diel, vedie: P. Bruno Donoval, OP
- 16:00 Ako si máme urobiť z cholesterolu priateľa, hosť: Ing. Katarína Chomová, výživová poradkyňa, vedie: Eva Zitawa, relácia: Zdravo a chutne

Streda 17. apríla 2024:
- 10:00 Markovo evanjelium 2. diel, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklady viery
- 11:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova obetovaná za všetkých živých a zosnulých členov Rodiny Rádia Mária, celebruje: P. Bruno Donoval, OP
- 14:00 Rok modlitby – Škola modlitby, 1. časť, hosť: ThDr. vdp. Jozef Heske, PhD., relácia: Horčičné zrnko
- 16:00 Svätá omša z Kaplnky Povýšenia Sv. Kríža (nemocničná kaplnka) a Trnave obetovaná za všetkých chorých
- 19:00 Premodlime Slovensko – cesta svetla 

Štvrtok 18. apríla 2024:
- 10:00 Markovo evanjelium 3. diel, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery
- 14:00 Zamyslenie k 4. nedeli po Pasche o Porazenom, vedie: Mgr. Alex Duľa, STL., relácia: Horčičné zrnko
- 20:00 Linka duchovnej pomoci - modlitby a príhovory P. Bruna Donovala, OP pred vystavenou Oltárnou sviatosťou za úmysly poslucháčov, volajte 02/32 11 72 70 alebo píšte SMS na 0901 909 919

Piatok 19. apríla 2024:
- 10:00 Posolstvo pápeža Františka k Svetovému dňu modlitieb za duchovné povolania, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery
- 11:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova obetovaná za všetkých živých a zosnulých členov Rodiny Rádia Mária, celebruje: P. Bruno Donoval, OP
- 18:00 Premodlime Slovensko – sedembolestný ruženec

Sobota 20. apríla 2024:
- 11:00 Ako ďaleko ísť s medicínou? - Otázky umelého oplodnenia z pohľadu Cirkvi, hosť: ThLic. Ján Viglaš, morálny teológ, vedie: Alena Jancurová, relácia: Manželstvo ako dar – cyklus relácií, v ktorom zdieľame skúsenosti a informácie o možnostiach a riešeniach jednotlivých oblastí bezdetnosti s viacerými vyhľadávanými odborníkmi
- 12:30, 23:00 Audio divina – zamyslenie nad evanjeliom so sestrami saleziánkami
- 18:00 Premodlime Slovensko – večeradlo s Pannou Máriou, vedú: členovia Mariánskeho kňazského hnutia
- 19:00 Svätá omša z Farského kostola Ducha Svätého v Leviciach

Nedeľa 21. apríla 2024:
- 11:00 Svätá omša z Farského kostola Ducha Svätého v Leviciach
- 16:00 Posolstvo pápeža Františka k Svetovému dňu modlitieb za duchovné povolania, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery
- 20:00 Organova hudba dnes a pred 20 rokmi - relácia venovaná organovému umeniu a predstavovaniu jednotlivých osobností z tejto oblasti, vedie: Marta Gáborová, relácia: Like pre organ

Zdroj: Rádio Mária Daniela Pauhofová

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. 
Zmena programu je vyhradená. ( TK KBS, tk; ml ) 20240415011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]