[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Ríme vystúpili s výzvou na zastavenie vojen počas olympijských hier a svätého roka
P:3, 11. 04. 2024 11:55, ZAHFoto: Vatican Media


Rím 11. apríla (VaticanNews) Na Pápežskej univerzite Antonianum v Ríme sa uskutočnilo podujatie venované stretnutiu a dialógu, ktorého cieľom bolo osláviť hodnotu športu a životného prostredia ako nástrojov na rozvoj harmónie medzi národmi. Účastníci vystúpili s výzvou na zastavenie vojen počas olympijských hier a svätého roka.

Konferencia, ktorá sa konala pod záštitou Talianskeho olympijského výboru, bola zároveň príležitosťou zdôrazniť úlohu športu ako nástroja účinnej podpory sociálneho pokroku a trvalo udržateľného rozvoja. Je potrebné vybudovať novú paradigmu mieru a rozvoja, povedal Mario Pescante, člen Talianskeho olympijského výboru.

„Spojenie medzi športom a mierom siaha tisícročia dozadu. Skutočnosť, že sa angažujeme v tejto veci, je dôležitá najmä v tomto období. Do olympijských hier v Paríži zostáva 100 dní, je tu veľmi silné napätie a olympijský svet sa obáva, že hry budú opäť v kontexte sankcií voči rôznym krajinám,“ hovorí Pescante. Zdôrazňuje, že bezprecedentný moment v olympijskej histórii nemožno prehliadnuť.

OSN 29. marca hlasovala za olympijské prímerie, ale po prvýkrát v histórii boli hlasy proti a zdržali sa hlasovania. „V tomto neľahkom boji si musíme navzájom pomáhať. Tento rok máme pred sebou olympijské hry, budúci rok Jubilejný rok 2025, sú to dva rozdielne momenty, ktoré však môžu hlboko upevniť mier,“ hovorí. Poukazuje na to, že olympijské hry sú predovšetkým stretnutím mladých generácií, ktoré vzbudzuje nádej, a svätý rok je ideálnou príležitosťou na obnovu Ríma, v ktorú mnohí dúfajú po mnohých neúspechoch.( TK KBS, VaticanNews, pl, ml; kj ) 20240411032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]