[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňazi arcidiecézy sa stretli spolu s biskupmi na celobratislavskej rekolekcii
P:3, 09. 04. 2024 11:00, DOMFoto: Archív Bratislavskej arcidiecézy


Bratislava 9. apríla (TK KBS) Kňazi Bratislavskej arcidiecézy sa v pondelok stretli s biskupmi na celobratislavskej rekolekcii v Kostole sv. Jána z Mathy. Ako povedal v homílii bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, dnešná slávnosť Zvestovania Pána nás vedie k uvedomeniu si toho, kde je počiatok spoločenstva, kde sa začalo, aký má dôvod a pôvod.

„Toto naše spoločenstvo má svoj pôvod v Božej dobrote. Boh sa rozhodol prísť k nám. Pán prichádza podivuhodným spôsobom plniť Božiu vôľu. Vôľu svojho Otca plní tak, že dostal telo. Prišiel medzi nás a vytvoril spoločenstvo Cirkvi. Aj my sme pozvaní k tomu, aby sme si uvedomili, kde je náš počiatok a ďakovali za to, že Boh k nám prišiel,“ uviedol Mons. Zvolenský.

Podľa neho aj kňazi sú pozvaní k tomu, aby plnili Božiu vôľu. „Zdá sa to byť ako klišé. Ale je to východisková základná veta. Dostali sme ľudské jestvovanie, aby sme plnili Božiu vôľu. Povedali sme: Tu som, ak ma pozývaš, aby som dostal podiel na tvojom kňazstve, aj v tomto chcem realizovať moje ľudské jestvovanie. Každá rekolekcia je sústredenie sa a obnovenie sa v úcte nad  darom jestvovania a darom účasti na Kristovom kňazstve,“ zdôraznil bratislavský arcibiskup metropolita kňazom.  Vždy treba byť podľa neho otvorený pre Božiu lásku. „Pane pomôž mi, aby som v sebe posilnil a prehĺbil otvorenosť pre tvoju lásku. V miere, v akej sa otvárame pre Božiu lásku, sa v nás vytvára schopnosť byť láskavým k iným,“ dodal. 

TK KBS informoval Radovan Pavlík( TK KBS, rp, ml; pz ) 20240409027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]