[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi s pútnikmi sa modlili spolu v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov
P:3, 09. 04. 2024 10:01, DOMFoto: Archív Rádia Mária


Ladce 9. apríla (TK KBS) V Nedeľu Božieho milosrdenstva približne 4 000 pútnikov v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov a tisíce veriacich duchovne spojených prostredníctvom vysielania Rádia Mária spoločne slávili sviatok milosrdenstva. Program púte sa začal pobožnosťou krížovej cesty. Modlitbami na viacerých zastaveniach si veriaci spomínali aj na smutnú udalosť z predchádzajúceho dňa.

„Veľmi silným momentom bola jednota tisícov ľudí v hodine milosrdenstva, v ktorej sa všetci ponorili do modlitby Korunky Božieho milosrdenstva,“ napísala Viera Mikulová. „Atmosféru púte doplnilo hudobné vystúpenie Petra Janků a ZOE kvartet. Ich piesne v prostredí, ktoré umocňuje v človeku vnímanie Božej blízkosti, sprevádzali pútnikov v prežívaní slnečného modlitebného popoludnia,“ uviedla.

Vrcholom púte Rádia Mária bola svätá omša, ktorú celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Koncelebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis a ďalší prítomní kňazi.

Hlavný celebrant v homílii povzbudil veriacich k dôvere v Božie milosrdenstvo aj v náročných chvíľach života. Reagoval tak aj na tragédiu v Spišskom Podhradí. Uviedol, že „tá najťažšia situácia pre nás ľudí je stretnutie so smrťou,“ a preto pripomenul slová Pána Ježiša práve z aktuálneho evanjelia završujúceho Veľkonočnú oktávu „Prajem vám pokoj“.

„Hovorí nám: napriek smrti, zomieraniu, ťažkostiam zachovajte si nádej, majte pokoj v srdci, vstal som zmŕtvych,“ dodal arcibiskup Zvolenský.

Na záver svätej omše sa konala moderovaná adorácia a Eucharistické požehnanie. Svätú omšu hudobne doprevádzali svojimi piesňami Lamačské chvály a na orgáne hrala Dominika Lachká.

Rádio Mária je dar poslucháčov pre poslucháčov. Spájame ľudí pre dobro, šírenie nádeje a povzbudenia. V Rádiu Mária sa poslucháči, dobrovoľníci aj zamestnanci pravidelne zjednocujú v modlitbách, pôstoch i  v obetovaní svojho utrpenia. Nezabúda sa ani na zosnulých podporovateľov. Ich obzvlášť zahŕňame do modlitieb a úmyslov svätých omší. Rádio Mária je katolícke rádio, ktoré pomáha kresťanskej formácii prostredníctvom modlitby, katechéz, diskusií s odborníkmi. Nenachádza sa v ňom žiadna reklama ani politické spravodajstvo.

Cieľom tejto iniciatívy je pomôcť ľuďom hľadať a nachádzať zmysel života vo svetle dobrej správy evanjelia Ježiša Krista. Prostredníctvom rádiových vĺn prináša zmierenie a pokoj do sŕdc, do rodín a do spoločnosti. Rádio Mária je „predĺžená ruka“, ktorá smeruje k všetkým ľuďom dobrej vôle, aby ich povzbudila v ťažkostiach života, aby hľadeli s nádejou do budúcnosti. Osobitne venuje pozornosť tým, ktorí trpia na tele a na duchu, osamelým, starším, chudobným a väzňom. Pri rešpektovaní svedomia dáva svedectvo o Božej láske a nádeji večného života.

Rádio Mária vzniklo v Taliansku v roku 1983 ako malé farské rádio. Dnes je globálnym fenoménom a stalo sa najznámejšou katolíckou rozhlasovou stanicou na celom svete. V júni 1998 bolo vytvorené združenie Svetovej rodiny Rádia Mária (WFRM), mimovládna organizácia. Dnes je Rádio Mária k dispozícii vo viac ako 80 krajinách sveta, od 4.10.2018 vysiela z Bratislavy.( TK KBS, rm, vm, ml; pz ) 20240409024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]