[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Volejbalový turnaj arcidiecézy vyhral tím z Gymnázia sv. Moniky v Prešove
P:3, 08. 04. 2024 08:59, DOMFoto: Archív ACM Košice


Košice 8. apríla (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach zorganizovalo v sobotu 6. apríla v Športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove volejbalový turnaj mládeže Košickej arcidiecézy. Súťažilo sa v jednej vekovej zmiešanej kategórii chlapci a dievčatá od 15 do 30 rokov.

Na turnaji sa zúčastnilo približne 130 hráčov a 21 družstiev zo 14 farností a 2 cirkevných škôl – Giraltovce, Gymnázium sv. Moniky v Prešove, Humenné – sv. Košických mučeníkov, Humenné – Všetkých svätých, Košice – sv. Gorazda, Kračúnovce, Kurima, Obišovce, Premonštrátske gymnázium v Košiciach, Prešov – Kráľovnej pokoja, Prešov – Krista Kráľa, Prešov – sv. Mikuláša, Snina – sv. Kríža, Sobrance, Stropkov a Trebišov. Turnaj otvoril košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober. Súťažiacim sa prihovoril aj miestny prešovský dekan Jozef Dronzek.

Po začiatku sa začali samotné zápasy v dvoch skupinách. Zápasy pískali traja profesionálni volejbaloví rozhodcovia na dôchodku. Po odohraní všetkých zápasov v skupinách nasledovala obedná prestávka a po obede už nasledovali štyri štvrťfinálové zápasy, dva semifinálové zápasy, zápas o tretie miesto i samotný finálový zápas. Turnaj nakoniec vyhralo družstvo z Gymnázia sv. Moniky v Prešove, ktoré zároveň získalo aj putovný pohár košického arcibiskupa metropolitu. Druhí sa umiestnili mladí z farnosti Kurima a na treťom mieste skončilo družstvo mladých z farnosti Giraltovce.

Volejbalový turnaj organizuje ACM v Košiciach raz za rok. Je určený pre mládež a jeho cieľom je vytvoriť priestor pre stretnutie mladých ľudí pri zmysluplných aktivitách, kde môžu zároveň nadväzovať vzťahy a aj takýmto spôsobom prostredníctvom dodržiavania pravidiel a tímovej spolupráce formovať svoju osobnosť. Fotografie z volejbalového turnaja sú dostupné na Facebooku ACM.

TK KBS informoval Ján Kulan( TK KBS, jku, ml; pz ) 20240408020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]