[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Trstenský ustanovil novovymenovanú Diecéznu ekonomickú radu
P:3, 04. 04. 2024 10:59, DOMFoto: Archív Biskupského úradu


Spišská Kapitula 4. apríla (TK KBS) V priestoroch Biskupského úradu v Spišskej Kapitule sa prvýkrát zišla novovymenovaná Diecézna ekonomická rada, ktorú podľa noriem Kódexu kánonického práva ustanovil spišský biskup Mons. František Trstenský.

Stretnutie pozostávalo z odovzdania menovacích dekrétov, zloženia prísahy nových členov a samotného zasadania, pri ktorom boli prezentované referáty zástupcov jednotlivých inštitúcií Spišského biskupstva. Témou bol okrem iného aj plán obnovy pútnického miesta na Mariánskej hore v Levoči, ktoré má v nasledujúcom období prejsť komplexnou rekonštrukciou.

Diecézna ekonomická rada sa bude pri svojej činnosti riadiť usmerneniami Kódexu kánonického práva a tiež svojim novým štatútom, ktorý bol promulgovaný diecéznym biskupom 18. marca 2024. Jej členovia sú Dušan Kubica, Peter Dominik, Michal Kapusta, Zita Jankoľová a Martin Gonda. Tajomníkom Diecéznej ekonomickej rady sa stal diecézny ekonóm Milan Smižanský.

Kódex kánonického práva nariaďuje, aby každá diecéza mala ekonomickú radu, ktorej predsedá sám diecézny biskup alebo jeho delegát a ktorá pozostáva aspoň z troch veriacich v Krista vymenovaných biskupom, skutočných znalcov v ekonomických veciach, ako aj v občianskom práve a vyznačujúcich sa bezúhonnosťou.

Členovia ekonomickej rady sa majú vymenovať na päť rokov. Rada okrem úloh, ktoré sú jej zverené v Piatej knihe Časné majetky Cirkvi, má každoročne podľa pokynov diecézneho biskupa pripraviť rozpočet príjmov a výdavkov, ktoré sa predvídajú pre celé riadenie diecézy na nasledujúci rok, ako aj na konci roka schváliť vyúčtovanie príjmov a výdavkov.

TK KBS informovala Spišská diecéza( TK KBS, sd, ml; kj ) 20240404026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]