[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenskí redemptoristi viedli misie v kanadskej farnosti sv. Cyrila a Metoda
P:3, 03. 04. 2024 13:36, ZAHFoto: Archív redemptoristov


Kanada 3. apríla (TK KBS) Slovenskí redemptoristi a misionári milosrdenstva P. Peter Hertel a P. Rastislav Dluhý, pôsobiaci šiesty rok v litovskom Kaunase, viedli misie pre veriacich z kanadskej farnosti sv. Cyrila a Metoda. Prišli na pozvanie farára Grzegorza Nowického.

Čas duchovnej obnovy slovenskej farnosti sa konal predovšetkým pri príležitosti 90. výročia jej založenia. Prvýkrát sa konali farské misie paralelne pre slovensky i anglicky hovoriacich veriacich. Aj tentokrát misionári navštívili deti v škole sv. Márie a Marty. Počas týždňa strávili pekné intenzívne bratské a modlitebné spoločenstvo s kňazmi farnosti. Počas celého týždňa trávili čas s množstvom ľudí, ktorí počas misií prichádzali na faru stretnúť sa, porozprávať sa alebo sa spolu modliť. Viacerých veriacich navštívili v ich príbytkoch.

Miestni kňazi vytvárali celý čas priaznivé podmienky na stretnutia s ľuďmi. Milými boli aj stretnutia s farárom zodpovedným za českú komunitu Janom Davidom a evanjelickým farárom Ladislavom Kozákom spolu s jeho manželkou, ktorí sa aj zúčastnili na modlitbe a večernom programe. Misionárom sa podarilo stretnúť aj s farárom litovskej farnosti Vzkriesenia nášho Pána Ježiša Krista, františkánom Jonasom Sileikom. Podnetnou bola návšteva interdiecézneho kňazského seminára v Toronte a  medzinárodného seminára Redemptoris Mater (Hnutie Neokatechumenát), ktorý stojí hneď vedľa neho. V oboch seminároch nás sprevádzal rektor formačného domu pre kňazský dorast Redemptoris Mater Tomasz Skibinski. 

Misie vyvrcholili posvätením misijného kríža. Po slávnosti sa v hale pod kostolom konalo agapé a farský bazár na podporu pastorácie vo farnosti. Hneď po ukončení misií misionári s duchovnými farnosti sv. Cyrila a Metoda navštívili komunitu redemptoristov v Toronte. Misionárov prijal aj provinciál kanadských spolubratov a niekdajší generálny predstavený redemptoristov P. Michael Brehl s komunitou. V kanadskej farnosti sv. Cyrila a Metoda naposledy konali redemptoristi farské misie v Roku viery (2013) a duchovnú obnovu vykonali v Roku milosrdenstva (2016). 

TK KBS informovali redemptoristi Kaunas( TK KBS, red, ml; kj ) 20240403037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]