[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pripravili pohostenie pre ľudí bez domova, povzbudil ich aj predseda KBS
P:3, 02. 04. 2024 08:36, DOMFoto: Charitný dom sv. Alžbety, Košice, Dávid Hanko


Košice 2. apríla (TK KBS) Arcidiecézna charita Košice pripravila počas veľkonočného týždňa tradičné pohostenie pre ľudí bez vlastného domova. Tí, ktorí našli pomoc a oporu v Charitnom dome sv. Alžbety si pripomenuli Veľkú noc nielen svätou omšou, ale aj typickými sviatočnými pokrmami. Toto dobročinné podujatie nieslo v sebe odkaz lásky a pomoci pre tých, ktorí v ťažkej životnej situácii našli oporu v službách košickej charity.

Svätá omša, ktorú celebroval košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober, nebola len náboženským obradom, ale prejavom spoločenstva a solidarity. „Možno povedať, že títo ľudia sa nachádzajú na pokraji mesta, niekedy aj na pokraji svojho života. Nemajú svoj vlastný domov a typický životný cyklus. A preto sa na Charite s láskou venujú. Osud ich zavial sem a my chceme aj k tým biednym ísť, pretože Kristus položil život za každého,“ zdôraznil. Po svätej omši nasledovala chvíľa, kedy sa obyvatelia charitného domu posadili k spoločnému stolu. Tradične ich obslúžili predstavitelia samosprávy, inštitúcií a ďalší pozvaní hostia. Atmosféra v miestnosti bola prepojená s emóciami radosti a spolupatričnosti.

Riaditeľ košickej charity Cyril Korpesio zdôraznil význam poskytovaných služieb v meste Košice, ako aj túžbu po nových priestoroch: „Každé stretnutie v Charitnom dome sv. Alžbety v nás rozžeraví uhlík nádeje na nové priestory. Stále máme nádej, že bývanie, ktoré je dnes skromné a nie úplne vyhovujúce, sa zmení na dôstojné a náležité pre ľudí bez vlastného domova.“ Charitný dom sv. Alžbety v Košiciach v predstihu oslávil veľkonočné sviatky, aby ľuďom bez vlastného domova, aby podporil hodnoty solidarity a spolupatričnosti v komunite.

TK KBS informovala Silvia Hrabčáková( TK KBS, shr, ml; kj ) 20240402031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]