[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Maltský kňaz Rob Galea evanjelizuje už aj na hernej platforme Roblox
P:3, 23. 03. 2024 10:10, ZAHFoto: Vatican Media


Malta 23. marca (VaticanNews) Na Zelený štvrtok sa na hernej platforme Roblox spúšťa nová katolícka hra MetaSaint, ktorej cieľom je priniesť evanjelium „generácii Alfa“ a 70 miliónom osôb, ktoré denne používajú túto platformu.

Rob Galea, 42-ročný duchovný otec pochádzajúci z Malty, ktorý neskôr emigroval do Austrálie, pracuje s mladými ľuďmi tak dlho, ako je kňazom. Vysviacku prijal v roku 2010 v Austrálii, no ešte pred vstupom do seminára sa venoval speváckej kariére a hudobnej tvorbe. V roku 2011 spieval pred približne 500 000 ľuďmi na Svetových dňoch mládeže a neskôr sa objavil v austrálskej verzii súťaže The X Factor, z ktorej dobrovoľne odišiel kvôli pastoračným povinnostiam. Jeho nezisková organizácia ICON Ministry každoročne osloví 1,7 až 2 milióny ľudí prostredníctvom katechéz, videí, online liturgií a živých vystúpení i koncertov po celom svete.

S odstupom času si však Galea všimol, že existuje jedna konkrétna demografická skupina, ktorú neoslovuje: ide o deti do 13 rokov, tzv. „generáciu Alfa.“ Táto generácia, poznamenáva Rob v rozhovore pre Vatican News, nie je na sociálnych sieťach a je oveľa menej pravdepodobné, že sa bude zúčastňovať na živých podujatiach, tak ako staršie deti. Je to „generácia COVID-u,“ zdôrazňuje.

MetaSaint a bezpečnosť detí

Generácia Alfa sa však nachádza na Robloxe – online hernej platforme, ktorá má viac ako 70 miliónov aktívnych používateľov denne. To inšpirovalo otca Galea k spusteniu MetaSaint – nového interaktívneho zážitku. MetaSaint, navrhnutý spolu s popredným herným štúdiom Dubit, má podobu virtuálnej katedrály s priestorom na modlitbu, rozjímanie a čítanie Písma. Používatelia môžu tiež hrať hry a zbierať poklady, ako aj navštíviť scény z Biblie.

Galea zdôrazňuje, že bolo vynaložené veľké úsilie na zaistenie bezpečnosti detí počas používania MetaSaintu. Obsahuje extra opatrenia vrátane zákazu takmer všetkých interakcií medzi používateľmi.

Spustenie hry je naplánované na Zelený štvrtok 2024. „Realita je taká,“ hovorí otec Galea, „že týchto 70 miliónov mladých ľudí nebude počuť evanjelium – mnohí z nich nepôjdu [na Veľkú noc] do kostola. Preto sme si mysleli, že toto je najvhodnejší čas, aby sme priniesli Cirkev k nim, aby sme im priniesli evanjelium.“ „Chcem požiadať vašich čitateľov a poslucháčov,“ uzatvára v rozhovore Rob Galea, „aby sa za nás modlili, pretože my zasievame semienka a Boh potom prináša ovocie. Modlite sa za nás a za mladých ľudí, ktorí sa dostanú do kontaktu s touto hrou-“

Joseph Tulloch, Zuzana Klimanová – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, jt, zk, ml; pz ) 20240322030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]