[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 18. 04. 2025   Meniny má Valér      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi Slovenska zablahoželali Svätému Otcovi k 11. výročiu zvolenia
P:3, 13. 03. 2024 09:00, DOM

Bratislava 13. marca (TK KBS) Biskupi Slovenska zablahoželali pápežovi Františkovi k 11. výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu. Uviedli to v liste, ktorý prinášame v plnom znení.

-

Vaša Svätosť,

v mene všetkých biskupov Slovenska Vám čo najsrdečnejšie blahoželám k výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu a prosím Pána, aby Vás obdaril zdravím a všetkými milosťami potrebnými pre Váš úrad.

Prosím Všemohúceho, aby Vás na príhovor Sedembolestnej Panny Márie i svätého Františka, Vášho patróna, posilňoval svojím Duchom a Vaše slová a skutky i naďalej prinášali Cirkvi a ľudstvu nádej.

Dovoľte mi, aby som Vás ubezpečil o našich modlitbách za Vás a na Vaše úmysly. Osobitným spôsobom zverujeme spolu s Vami pod ochranu nebeskej Matky národy sužované vojnou.

S prejavmi synovskej úcty,

Mons. Bernard Bober
predseda Konferencie biskupov Slovenska
košický arcibiskup metropolita

-

K správe bolo vydané AUDIO

Argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio SJ bol zvolený za pápeža pred 11 rokmi – 13. marca 2013. Prijal meno František. Je vôbec prvým pápežom s týmto menom. Stal sa 266. hlavou Katolíckej cirkvi. Ide o druhého pápeža v treťom tisícročí. Nahradil nemeckého predchodcu Benedikta XVI., ktorý sa vzdal svojho úradu. V septembri 2021 Svätý Otec František navštívil Slovensko.



( TK KBS, bb, ml; pz ) 20240313011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]