[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo posolstvo pápeža Františka k prvému Svetovému stretnutiu detí
P:3, 02. 03. 2024 16:05, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 2. marca (VaticanNews) Svätý Otec František v sobotu 2. marca vydal posolstvo k prvému Svetovému stretnutiu detí, ktoré sa bude konať 25. a 26. mája 2024 v Ríme. Týmto posolstvom chce osloviť všetky deti sveta. Zdôrazňuje v ňom, že každé dieťa je vzácne v Božích očiach a vyzýva k budovaniu spravodlivejšieho a pokojnejšieho sveta.

V posolstve deťom sa píše, „vy všetky deti, ste radosť vašich rodičov a rodín, ste aj radosťou ľudstva a Cirkvi, v ktorej je každý ako článok veľmi dlhej reťaze, ktorá sa tiahne od minulosti až do budúcnosti a pokrýva celú zem.“ Preto im pápež odporúča, „aby vždy pozorne počúvali príbehy dospelých“. Deti sú symbolom nádeje a budúcnosti ľudstva. Spoluprácou a jednotou môžeme budovať lepší svet, to však nestačí, „je potrebné, aby sme boli zjednotení s Ježišom“.

Pápež vyzýva dospelých, aby chránili deti pred utrpením a nespravodlivosťou, aby im pomáhali rásť v láske i viere a dodáva: „Svet sa premieňa predovšetkým prostredníctvom malých vecí, bez toho, aby sme sa hanbili robiť len malé kroky. Naopak, naša malosť nám pripomína, že sme krehkí a že sa navzájom potrebujeme.“ Modlitba je dôležitým nástrojom pre budovanie lepšej budúcnosti, pripomína pápež, „modlitba nás spája priamo s Bohom, napĺňa naše srdce svetlom a teplom a pomáha nám robiť všetko s dôverou a pokojom.“ Deti sú vyzývané, aby sa modlili za mier a spravodlivosť vo svete.

Posolstvo Svätého Otca Františka k prvému Svetovému stretnutiu detí je výzvou pre nás všetkých, aby sme sa zasadili o budovanie lepšej budúcnosti pre deti celého sveta. 

Martin Jarábek – VaticanNews( TK KBS, VaticanNews, mj; pz ) 20240302004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]