[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla prvá kniha z tohtoročnej edície Viera do vrecka s názvom Niet cesty späť
P:3, 01. 03. 2024 10:25, DOMFoto: Print Screen


Bratislava 1. marca (TK KBS) V týchto dňoch vyšla prvá kniha z tohtoročnej edície Vydavateľstva DON BOSCO Viera do vrecka s názvom Niet cesty späť. Edícia je v roku 2024 sondou do hĺbky našej duše, viery aj vesmíru. A tak aj prvé vydanie ponúka sondu do hĺbky – pohľad dovnútra Cirkvi. Je Cirkev v kríze?

„Dnes často nemáme čas uvažovať nad vecami a najradšej by sme hneď poznali odpovede na svoje otázky. Neraz sa uspokojíme s odpoveďou typu áno alebo nie. A mnohým to stačí. Ale nastolená otázka a téma nás chcú posunúť ďalej, od povrchného pohľadu k reálnejšiemu. Kto rád hľadá a objavuje, môže nájsť v tejto knihe ten správny podnet. Odpoveď si po jej prečítaní urobí čitateľ sám. A zrejme pravdivejšiu, ako je len áno alebo nie,“ avizuje Vydavateľstvo DON BOSCO. Knihu si môžu záujemcovia objednať TU.

Autorom knihy je salezián Peter Bučány, ktorý v úvode píše: „Nasledujúce riadky by mohli byť prínosom pre každého čitateľa, ale nie ako riešenie všetkých problémov, nie ako jediný správny pohľad a ponuka nemennej pravdy. Osobne odmietam takýto prístup k dejinám a udalostiam. Život so všetkým, čo obsahuje, sa viac javí ako hádanka, ako niečo, čo si zaslúži pokoru pred poznaním a vstúpením do sveta pravdy, nie ako definovanie axióm, dogiem či jednoznačné a fixné určovanie pravdy a nepravdy. Ponúkam vám stránky, na ktorých môže každý kresťan katolík nájsť podnety na uvažovanie o spoločenstve, do ktorého sa začlenil krstom, o Cirkvi. Ak ti naozaj záleží na tomto spoločenstve a chceš sa v ňom cítiť komfortne aj v dnešnej kultúre, ak sa potrebuješ uistiť o veľkosti tohto spoločenstva a tešiť sa, že si jeho súčasťou, môže sa pred tebou otvoriť niečo zaujímavé a možno aj povzbudivé.“

O autorovi

Peter Bučány (1967) je člen rehole saleziánov, kňaz. Pastoračne činný je od roku 1993. Stál pri zrode Vydavateľstva DON BOSCO a Televízie Lux. Viac ako dvadsať rokov sa zúčastňoval na animovaní a riadení slovenskej provincie saleziánov. Dnes je predstavený komunity v Bratislave a pracuje v knižnej redakcii vydavateľstva.

Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk

TK KBS informovalo Vydavateľstvo DON BOSCO( TK KBS, vdb, ml; kj ) 20240301014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]