[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum pre rodinu v Nitre zorganizovalo ďakovné stretnutie s biskupom
P:3, 28. 02. 2024 12:17, DOMFoto: Archív Biskupstva Nitra


Nitra 28. februára (TK KBS) Členovia a dobrovoľníci Centra pre rodinu v Nitre, ktorí pravidelne pôsobia v rôznych oblastiach činnosti združenia, sa 24. februára 2024 zúčastnili na ďakovnom stretnutí, ktorého cieľom bolo vyjadrenie vďaky za podporu a pomoc. Pozvanie sláviť svätú omšu v kaplnke sv. Ladislava v Kňazskom seminári sv. Gorazda za všetkých, čo sa angažujú v centre v prospech manželstva a rodiny prijal pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo.

Vo svojom príhovore biskup Peter Beňo okrem ocenenia nezištnej služby Centra pre rodinu v Nitre uviedol prítomným členom a dobrovoľníkom centra príklad rôznej služby u patrónov Centra pre rodinu – matku Dona Bosca Margitu Occhienovú, sv. Jozefa a blahoslavenú rodinu Ulmovcov. Pripomenul aj skutočnosť, že v kaplnke sv. Ladislava, kde sa svätá omša konala, sa formovalo aj jeho kňazské povolanie. Spolu s ním svätú omšu koncelebroval Pavol Reisel, duchovný správca Diecézneho centra mládeže Archa Bojničky z Trnavskej arcidiecézy, ktorý bol dlhoročným animátorom na rodinných pobytoch členov a dobrovoľníkov centra.

Biskupovi Petrovi Beňovi zástupcovia Centra na záver slávnosti odovzdali živú palmovitú rastlinu, ktorej mnohé listy majú pripomínať rodiny v diecéze zverené aj do jeho starostlivosti a ochrany. Neformálna časť stretnutia spojená s agapé za účasti Mons. Petra Beňa sa následne uskutočnila  v priestoroch jedálne Kňazského seminára sv. Gorazda a vytvorila priestor na vzájomné rozhovory pre viac ako 50 účastníkov stretnutia.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20240228021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]