[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kolégium Antona Neuwirtha oslávilo pätnásť rokov a chce stavať kampus
P:3, 28. 02. 2024 09:48, DOMFoto: Kolégium Antona Neuwirtha


Bratislava 28. februára (TK KBS) Kolégium Antona Neuwirtha si svoje pätnáste narodeniny pripomenulo slávnostnou recepciou. Podujatie sa uskutočnilo v kaštieli v Ivanke pri Dunaji a jeho súčasťou bolo aj oficiálne spustenie zbierky na Kampus Kolégia Antona Neuwirtha.

Heslom podujatia bolo Postavme domov lepšiemu vzdelávaniu. Svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Počas slávnostného programu odzneli príhovory absolventa Kolégia Aymena Al Mandalawiho, učiteľky a prekladateľky Evy Baloghovej, spisovateľa a moderátora Štefana Chrappu, profesora Williama E. Carrolla, advokáta a filantropa Petra Štrpku a košického eparchu arcibiskupa Mons. Cyrila Vasiľa SJ. Pozvanie na podujatie prijali členovia Rady poradcov Kolégia Antona Neuwirtha, členovia správnej rady, desiatky absolventov Kolégia a ďalšie osobnosti z podnikateľského, občianskeho aj cirkevného prostredia.

V závere programu Martin Luterán, rektor a zakladateľ Kolégia Antona Neuwirtha, predstavil publiku víziu pripravovaného projektu: „Máme plán postaviť domov špičkovému vzdelávaniu, trvalý domov pre diela Kolégia – Kampus Kolégia Antona Neuwirtha. Aby sa všetko to ovocie, o ktorom sme v dnešný večer počúvali ešte viac rozmnožilo a bolo dostupné pre mnohých iných a ďalšie generácie. Aby špičkové vzdelávanie bolo raz normou a príležitosťou k rastu pre každého.“

Kampus Kolégia Antona Neuwirtha bude miestom, ktoré koncentruje a rozvíja talentovaných mladých ľudí z celého Slovenska. Súčasťou kampusu bude základná škola, stredná škola, telocvičňa, vysokoškolský internát a prechodné ubytovanie pre zamestnancov a členov tímu. Kampus bude môcť ročne poskytovať vzdelanie viac ako 200 žiakom základnej školy, viac ako 160 žiakom strednej školy, viac ako 50 vysokoškolákom a stovkám účastníkov letných škôl, konferencií, tréningov z radov učiteľov, študentov, žiakov a dospelých z celého Slovenska, Českej republiky a strednej Európy. Situovaný bude v Ivanke pri Dunaji blízko Bratislavy. V tejto obci Kolégium Antona Neuwirtha sídli od svojho vzniku.

„Na rozsiahlosť tohto diela hľadíme s pokorou. Ak to nie je Božie dielo, nepodarí sa nám ho zrealizovať. Ale veríme, že s pomocou ochotných a štedrých ľudí, ktorí majú záujem, aby toto dielo stálo, sa nám to podarí. Tiež dúfame, že aj štát prispeje určitou mierou, aby na Slovensku vznikol Domov pre klasické vzdelávanie – jedinečné miesto v stredoeurópskom regióne.“ vraví o Kampuse Juraj Miština, riaditeľ pre rozvoj v Kolégiu.

Už pätnásť rokov prináša Kolégium Antona Neuwirtha na Slovensko klasické slobodné vzdelávanie. Takýto typ vzdelávania ponúka to najlepšie, čo vytvorila západná civilizácia spôsobom, ktorý vedie ku komplexnému rastu a celoživotnému učeniu. Od roku 2009 otvorilo Kolégium Antona Neuwirtha pätnásť ročníkov akademicko-formačného programu pre vysokoškolákov. Medzičasom sa rozrástlo o vzdelávací program Akadémia veľkých diel, Základnú školu Citadela, e-learningovú platformu Kolégium Online a ďalšie vzdelávacie príležitosti pre rôzne vekové kategórie.

Viac informácií o Kampuse Kolégia Antona Neuwirtha je možné nájsť na webovej stránke kampus.kolegium.org.

Zdroj: Kolégium Antona Neuwirtha( TK KBS, kan, ml; pz ) 20240228011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]