[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Marcové číslo časopisu Nové mesto ponúka jarné osvieženie do pôstnych dní
P:3, 27. 02. 2024 09:20, DOMBratislava 27. februára (TK KBS) Marcové vydanie dvojmesačníka Nové mesto ponúka jarné osvieženie do pôstnych dní. Prinášame anotáciu čísla.

Od Nicey kráčame k jednote spoločne. Začnime nový začiatok bol názov webinára, ktorý poukázal na prvý ekumenický koncil v Nicei ako skutočný začiatok spoločného svedectva Cirkvi. V úvode časopisu sa môžete inšpirovať z jeho takmer 1 700 rokov stále živého dedičstve pre kresťanov v súčasnosti.

Prvý Svetový deň detí (SDD) sa bude sláviť v dňoch 25. – 26. mája 2024 nielen v Ríme a vo Vatikáne s účasťou národných delegácií, ale aj na diecéznej úrovni v jednotlivých miestnych cirkvách. O jeho logu, zmysle, význame, programe, troch cestách prípravy sa dozviete z ďalšieho článku.

Po úspešnom, najčítanejšom rozhovore na portáli nm.sk s biskupom Františkom Trstenským vám redakcia prináša ďalší, tentoraz pôstny rozhovor v časopise Nové mesto. Zaujímavé pôstne inšpirácie od otca biskupa môžete prijať aj ako návod, ako plnohodnotne prežiť tento čas veľkých milostí. Od čoho a ako sa postiť, ako umocniť silu svojich modlitieb a ako vo všednosti dňa praktizovať životný program, ktorý odporúča pápež František

Je synodalita Cirkvi niečím reálnym a potrebným, niečím, bez čoho nebude taká, ako ju chcel Kristus, alebo skutočne ide o „úlet“, ktorý jej iba ublíži? Odpoveď nájdete v reportáži zo synodálneho stretnutia v Nimnici s témou Pútnici nádeje.

Z rozhovoru s prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa dočítate aj o jej stretnutí s pápežom Františkom, s ktorým sa rozprávala o veciach, ktoré sú dôležité z hľadiska poslaní hlavy Katolíckej cirkvi a hlavy štátu. Tiež o momentoch hľadania vlastnej viery, o osobnej konverzii, smrti otca a miestach, kde nachádza pokoj a seba samu.

Štyridsaťštyri strán moderného časopisu zahŕňa aj ďalšie pre vás povzbudivé, motivujúce a inšpiratívne články, ktoré sú tematicky venované spiritualite, viere, Hnutiu fokoláre, kultúre, etike, mladým, deťom, rodine a spoločnosti.

Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre. Čitateľom sa snaží sprostredkovať myšlienky hnutia, ktorými sú jednota, potreba dialógu či uvádzanie myšlienok evanjelia do každodenného života. Môžete si ho objednať na celý rok alebo aj po jednotlivých kusoch prostredníctvom webu nm.sk, alebo na telefónnom čísle +421 911 445 626, alebo mailom na adresu casopis@nm.sk.

TK KBS informovala Júlia Kubicová( TK KBS, jk, ml; pz ) 20240227012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]