[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 04. 2024   Meniny má Ervín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charita si pripomenula dva roky od ruskej invázie srdcom zo 730 sviec
P:3, 23. 02. 2024 09:26, DOMFoto: Archív SKCH


Bratislava 23. februára (TK KBS) Slovenská katolícka charita si podujatím Srdcom za mier pripomenula dva roky od ruskej invázie na Ukrajinu. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo v centre Bratislavy 2 dni pred oficiálnym výročím, pozvalo všetkých občanov, aby sa zapojili do tohto dôležitého aktu solidarity.

Srdcom podujatia bolo 730 horiacich sviečok, ktoré vytvorili veľké srdce, reprezentujúce počet dní od vypuknutia vojny. Toto symbolické gesto vyjadrovalo trvalú solidaritu s obeťami vojny na Ukrajine a ich rodinami, ale aj s obeťami vojnových konfliktov po celom svete.

Podujatie sa konalo pod záštitou Hlavného mesta Slovenska Bratislavy a s podporou primátora Matúša Valla, ktorý sa prihovoril zúčastneným. „Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým Bratislavčanom, že nezabúdajú na tragédiu, ktorá postihla našich ukrajinských susedov,“ povedal primátor.

Prítomným sa taktiež prihovoril Myroslav Kastran, ukrajinský veľvyslanec na Slovensku, ktorý vyjadril svoju vďačnosť za podporu zo strany slovenskej verejnosti, na ktorú jeho ľud nikdy nezabudne.

Bratislava, charita, vojna, sviečky

„Je dôležité, aby sme spoločne pripomenuli obete vojny a vyjadrili solidaritu s tými, ktorí trpeli v dôsledku konfliktov,“ uviedol vo svojom príhovore aj generálny sekretár charity Miroslav Dzurech. „Takéto udalosti nám pripomínajú, že mier a ľudské práva sú hodnoty, za ktoré sa oplatí bojovať.“

Bratislava, charita, vojna, sviečky

Týmto podujatím sa Slovenská katolícka charita pripojila k susednej Viedni, kde podobnú akciu organizovala partnerská Charita Viedeň.

TK KBS informovala Monika Molnárová( TK KBS, mm, ml; pz ) 20240223014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]