[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Ján Orosch povzbudil miništrantov z Bratislavy a Trnavy
P:3, 22. 02. 2024 10:03, DOMMiništranti s arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom na nádvorí Trnavského arcibiskupského úradu.

Foto: Lukáš Blažo


Trnava 22. februára (TK KBS) Skupina tridsiatich miništrantov z Bratislavy - Ružinova sa vybrala pod vedením pátra Miroslava Vaľka, CM a pátra Petra Majerčíka, CM na púť k Trnavskej Panne Márii. Zároveň navštívili trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha a stretli sa so svojimi kamarátmi – miništrantmi z „Hrubého kostola.“

Program začali svätou omšou v Bazilike sv. Mikuláša, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Ján Orosch.  V homílii páter Miroslav využil kelňu ako znak obnovy našich sŕdc a biskupský prsteň, ktorý nám má pripomínať prstene, z ktorých žiarili lúče na Zázračnej medaile Panny Márie. Arcibiskup Orosch na to nadviazal a miništrantom – pútnikom porozprával príbeh o miništrantovi Stankovi, ktorý podobný prsteň našiel po tom ako sa skotúľal z ruky biskupa Gábriša. Tento chlapec sa neskôr stal bratislavským arcibiskupom. Po svätej omši sa miništranti oboch farností spolu pomodlili svätý ruženec v mariánskej kaplnke pred zázračným obrazom Trnavskej Panny Márie.

Následne miništranti zavítali na Trnavský arcibiskupský úrad, kde prijali tak pozvanie na obed a neformálne stretnutie. Nasledovala spoločná fotografia, odovzdanie darčeka – ruženca požehnaného trnavským arcibiskupom a prehliadka Arcibiskupského paláca.

Na záver sa miništranti presunuli na Základnú školu Angely Merici, kde si spolu s trnavskými miništrantmi zahrali futbal. Po skončení celodenného programu zaliala ružinovských miništrantov vďačnosť za vydarené podujatie, pri ktorom mohli navštíviť ich bratov v Trnave.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave( TK KBS, abutt, mr, ml; pz ) 20240222012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]