[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Cíferi posilnili manželské vzťahy počas Národného týždňa manželstva
P:3, 22. 02. 2024 09:21, DOMFoto: ČaV, Jaromír Mikulec


Cífer 22. februára (TK KBS) Týždeň okolo sviatku svätého Valentína patrí už tradične vďaka Národnému týždňu manželstva posilneniu manželských vzťahov. Tento osobitný čas naplno využili aj manželia vo farnosti Cífer a jeho okolia.

Pre manželov bol pripravený skutočne výživný vitamínový program: už v pondelok večer sa vo farskom pastoračnom centre stretlo tridsať mužov, aby spolu s kapucínom Martinom Borkovským uvažovali nad identitou muža v téme „Muž ako prorok, bojovník, milovník a kráľ“. O deň neskôr ich vystriedalo štyridsaťosem žien. Spolu so saleziánkou a koučkou Kamilou Novosedlíkovou v interaktívnom programe hľadali odpovede na to, ako môžu byť ich emócie darom. Obe skupiny boli z programu nadšené, ženy predbežne dostali ponuku na mesačné sprevádzanie sestrou Kamilou. Program Národného týždňa manželstva v Cíferi pokračoval v piatok manželským filmovým večerom. Premietnutý film „Krajina tieňov“ odkryl pozadie premeny človeka a jeho vzťahu po strete s bolesťou a odchodom milovanej osoby, ktorou v tomto prípade bola manžela spisovateľa C. S. Lewisa, známeho autora kníh o Narnii.

V nedeľu program vyvrcholil spoločnou krížovou cestou a svätou omšou za manželov v Kostole sv. Michala archanjela v Cíferi a následne spoločným Vitamínovým večerom pre manželov v Kultúrnom dome v Cíferi. Večere sa zúčastnilo štyridsaťjeden manželských párov z Cífera, Báhoňa, Kaplnej, Trnavy, ba aj širšieho okolia. Inšpirovali sa nielen výborným tanečným predstavením manželov Pavla a Ivany Dankovcov pod názvom „Áno?“, ale aj spoločnou debatou vo dvojici a hľadaním chýbajúcich vitamínov do ich vzťahu pomocou špeciálnych hracích kariet. Výbornú večeru a dezert doplnil na záver koncert Moniky Ližbetin, celý čas manželov sprevádzal a povzbudzoval aj miestny správca farnosti Mons. Ján Bučík. Celý nedeľný priebeh programu Národného týždňa manželstva v Cíferi dokumentovali aj fotografi zo spoločenstva Človek a Viera.

Tí z manželov, ktorí z rôznych dôvodov nemohli byť účastní naživo na programe Národného týždňa manželstva, mali možnosť doplniť to chýbajúce do ich vzťahu prostredníctvom denných motivačných úloh, ktoré prichádzali do ich e-mailov. Vidieť manželov povzbudených žiť svoj vzťah a starať sa oň bude isto zárukou nielen dobrého vzoru pre ich deti a rodinu, ale aj pre ich širšie okolie, tak ako o tom sníval sv. Ján Pavol II. a ako to často hovorí súčasný pápež František.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave Mária Kohutiarová( TK KBS, abutt, mk, ml; pz ) 20240222010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]